Lise öğrencisi ne kadar harçlık almalı?

30 TL alıyordum ocak zammından sonra 40 TL vereceğini söyle babam. Sizce kaç TL olmalı?
Okulda ve çıkışta ekstra olarak harcama yapmıyorsan verilen ücret yeterli.

30 TL alıyordum ocak zammından sonra 40 TL vereceğini söyle babam. Sizce kaç TL olmalı?

Bence ideal. Bir de benim gibi hiç sınıf dışına çıkmıyorsan kantine bile inmiyorsan fazla bile. Ben 11'e gidiyorum ve hala cebimde çamaşır makinesinden yıllarca darbe yemiş(9 veya 8'den kalma) 20 TL duruyor. Bana göre de ayrıca 40-50 şu anki duruma göre yeterli.

Hocam hafta sonları bir yerde çalışıp harçlığınızı çıkarabilirsiniz ben hafta sonları şarküteride çalışıyorum 600 TL alıyorum.
Bir yandan üniversiteye çalışıyorum boş günüm yok .
Okulda ve çıkışta ekstra olarak harcama yapmıyorsan verilen ücret yeterli.
Direk para biriktirmek için okulda da birşey yemiyorum üniversite sınav zamanı insan bunalıyor ve ben bu paraya yapacak aktivite bulamıyorum

20 alın evden birşeyler koyun.

Günlük 40 alıyorsan bence yetersiz. Zaten dolmuşla git gel yapıyorsan haftalık en az 100TL yola gidiyor. Kalan 100TL ile simit-ayran harici pek bir şey alamazsın. Alsan da sana hiç para kalmaz.
Eskiden kantine aylık ücret ödenerek menü yeniliyordu hala o sistem var mı bilmiyorum. Okulda yemek yiyorsa eğer ücret yetersiz ama yanlış bilmiyorsam eğer bir öğrencinin dolmuş ücreti 10TL civarlarında git-gel yaptığında aldığı harçlık yetiyor

Geri
Yukarı