Lise öğrencisi ne kadar harçlık almalı?

Lise, üniversite değil

Veremeyecek olsalar sesimi çıkarmam sadece sigaraya benden daha fazla para vermeleri canımı sıkıyor
Lise okuyorsan da aynı şey geçerli. Bu senin iradenle alakalı olan bir konu. Okul çıkışı inşaata gider çalışırdım. Babamın işi olduğu için tabi istediğim zaman gider çıkartım orası ayrı ama okul harçlığından tut, kıyafetine kadar kendi ücretimi çıkartırdım. Sigaraya para vermek zorunluluk olaya bu tarafından bakman gerekiyor. Arkadaşlarımla nargile cafeye giderdim sigara 10TL ben masada nargileye oturduğumda çay+nargile derken 70TL'den açılıyordu hesap. Tabi ki her aile bir değil, benim ailem zor yoldan öğretti bana para kazanmayı ama yanlış da bulmuyorum bu yöntemi sadece arkadaşların eğlenirken ve dışarda yaşıtların kız arkadaşlarıyla gezerken senin ter döküp para kazanman biraz sinir bozucu oluyordu o kadar

Fakir edebiyatı yapmıyorum ben reis, ciddiyim o para yeterli 2010 da 25 kuruştu Max 50kuruş. Bir arkadaş 3-4 tane çikolatalı kek getirirdi, bizim arkadaşlarda öğle arasına kadar o kekleri yiyebilmek için yağcılık yaparlardı :D

Kardesim bana ne 2010 yilindan? 14 sene gecmis aradan ekonomiden haberin yok mu senin?

Biz bilmiyoruz sanki o zamanlarin 25 kurusunu. Gecmisi sal bi' simdi. Eskiden 1 lira olan cips 30TL ise alinan harclik yetersiz diyorum, anlamiyor musun?

Kardesim bana ne 2010 yilindan? 14 sene gecmis aradan ekonomiden haberin yok mu senin?

Biz bilmiyoruz sanki o zamanlarin 25 kurusunu. Gecmisi sal bi' simdi. Eskiden 1 lira olan cips 30TL ise alinan harclik yetersiz diyorum, anlamiyor musun?
Orası öyle o konuda haklısın ama adamın bu parayı verirken yemek de yersin diye verdiğini düşünmüyorum.

Okulda yemek yeniyor ise bu harçlık tamamen yetersiz. Sabah simit ayran 20 TL öğle arası yemek 50 TL ettik. 70 ulaşımı vs hesaba katmadım bile. Hadi diyelim ki öğle arası biraz daha ucuza kaçtın gene 60 TL'den aşağı kurtarmaz.

30 TL alıyordum ocak zammından sonra 40 TL vereceğini söyle babam. Sizce kaç TL olmalı?
Haftalık 200 ediyor, 100'ü sadece yola gider, kalan 100 ile simit vs yersin, sadece okul için yeterli gibi sigara/alkol tüketmiyorsan. Onun harici dışarı vs çıkınca vermiyor ise yetersiz.

Geri
Yukarı