Lise 1'deyim ve okulu bırakacağım

KırAtlıLiberal

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, cidden hayattan zevk almamaya başladım hayatımın en büyük hatasını yaptım mesleğe giderek okumayı çok istiyorum güzel bir üniversite kazanmayı ama burada ne hocalar derse giriyor? Öğretmeni bir dert, öğrencisi bir dert gerek yaşama hevesim kalmadı durduk yere omuz atan bulaşan aptal kekolar sınıf sınıf değil ahır, sırayı alip yere atıyorlar yer full balgam yani şu an oradaki tiplere o kadar sinirliyim ki birine biçağa takmamak icin zor tuttum kendimi, kavga etsen disipline gideceksin siciline işleyecek boş beyinsizler için. Bende bu sene gitmeme karari aldım derslerim çok iyi ama akıl sağlım için gitmeyeceğim ailemle konuşacağım bu sene gitmeyeceğim işe girip çalışacağım bu sene. İnanin o kadar ağrıma gidiyor ki ortaokulda ki arkadaşlarımın mutlu, olduklarını görünce adamların hepsi mutlu, güzel bir ortamda okuyorlar ben ise bu okul demeye dilim varmıyor 1 senemi çöpe attığıma yanıyorum. Bu meslek lisesi denilen yerin kapısından geçmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç nakil aldırmayı denedin mi? Gerçekten bu dönemde okul bırakılmaz. Nakil aldırmayı dene. Başvurunu yaptır, sadece gerekli olduğu günler git. Onun dışında gitme. Nakil başvurun onaylanmazsa kendi dediğini yaparsın ve okulu bırakırsın.

Açıktan bitir liseyi en mantıklısı bence birşey farketmiyor zaten. Ama bu senelerde üniversitesi sınavına ve bir meslekte mutlaka tecrübe kazan

Endüstrideyim. 9. sınıfım ama okulumuzda tek sorun sigara içen tipler ve herkesin arkası olması.

dostum merhaba ben meslek lisesi mezunuyum 9.sınıfta lanet ettim okuldan lakin 10 dan sonra her sey çok farklı oluyor iyi dostluklar ediniyorsun kalıcı dostluklar çok keyifli geçiyor 9 dayken bende oyleydim dedigim gibi ama pişman değilim bence okumaya devam etmeni öneririm
ayriyetten meslek lisesinden çıkan üniversite okuyamıyor diye bir sey yok ben lisemi bitirdim is yeri açma belgemi aldım en azından ordan çıktıgım zaman işim hazır elektrik veya elektronik hakkında üniversite oğrencisinin bildiklerinin aynısını biliyordum lakin üniversitede lisede okudugum bolümden devam etmedim Suan Yasar üniversitesinde burslu olarak radyo televizyon ve sinema okuyorum istediğim bölüm yani hemen pes etme dostum sık dişini daha yolun basındasın

Sakın okulu bırakayım deme. 21 yaşında biri olarak söylüyorum bunu. Gerekirse okul değiştir. Lise hayatında arkadaşlarını doğru seçersen ve kendini geliştirirsen unutulmayacak güzel anılar biriktireceksin. Bizzat ben deneyimledim. Olumsuzlukları fırsata çevirmeyi öğreneceksin. Zorluklarla başa çıkmayı da. Ve derslerinin iyi gittiğini gördükleri zaman sen hiç zahmet göstermeden insanlar seni parmakla gösterecekler. Buna inan ve sakın azmini yitirme. Ben de zamanında olumsuzluklar yaşadım fakat yaramazlık ta yaptım, derslerime de çalıştım. Lise dediğimiz betonarme bir binadan ibaret değil, seni hayata hazırlayan eğitim yuvası bunu unutma.

Genç arkadaşım, hayatındaki en saçma kararı aldığını düşünüyorum. Ailen bu kararına karşı çıkarsa da sonuna kadar haklı olurlar. Aptal insanlar sebebiyle okula ara vermek kadar sığ bir düşünce olmayacağı kanısındayım. Liseyi berbat bir meslek lisesinde okumuş bir ağabeyin olarak sana tavsiyem görmezden gelmek olacaktır tüm bunları. Okul yönetimi ile konuşabilirsin, rehber öğretmenle konuşabilirsin, ailene durumdan bahsedip psikolojik destek de alabilirsin. Ama bir avuç aptal insan için okulu terk etmek sadece saçmalık.

Derslerinin iyi olduğunu da söylemişsin. Kendine yazık etme. Al kitabını ders dışında kitap oku. Kimse ile yakın olmak zorunda değilsin. Kararından dönmen dileğiyle.

Çok sevdiğim bir söz var ve onu da son olarak eklemek isterim: "Basit insanlar kişileri, sıradan insanlar olayları, düşünen insanlar fikirleri tartışır." Lütfen basit kişilerin hayatına etki etmesine izin verme.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı