Lise 1'e Geçenler İlk Gününüz Nasıl Geçti ?

Hacı sosyal takılıyım dedim bu sefer herkez asosyal ? Daha bu gün perşembe bu gün herkez kaynaşmaya basladı. Garip... Ama iyi :)

Bugüne kadar iyi geçti fakat nedense çoğu kişi benle kavga etmek istiyor. Öğretmenler birbirinden habersiz. Bir de sizde de yaklaşık 1000 tl civarı kitap parası tutuyor mu ya ?

Kitap değil kitaplar. Şimdi her ders için ayrı ayrı 3 kitap ve bir de konu özetli ya da anlatımlı kitap isteniyor. Bu öğretmenlerin istediği ya da yaptığı şey burası iyi bir okul,burdan giderken ne kadar kötüydü denilmesin okulun ünü olsun.

Gençler çalışın bakın cidden hafife almayın şimdiden azda olsa düzenli çalışın.

Şimdi 11. sınıftayım vallaha acayip kasmam gerekiyor. Ağırlıklı olarak yabancı dil olan bir lisede okuyorum. 9. ve 10. sınıfta biraz Matematik ve Kimya eksiğim olduğundan 3 gün boyunca kursa kalıyorum. Kalan 2 günde bakanlıkta zorunlu stajım var. 3 yıldır staj yaptığım için yeni gelenlerin yaptığı çevirileri bana gönderiyorlar gece 11-12'ye kadar hatalarını düzeltiyorum. İşin acı tarafı resmen karın tokluğuna çalışıyoruz :( :(

Ben çalışmadığım halde aldığım puanı diğerlerinin tabiri cazise it gibi çalışıp aldığı puanla az çok yakın fakat artık dersleri öğretmenler anlatamıyorken (bizim anlayabileceğimiz düzeyde anlatamıyor birkaç öğretmen) bunları mantığıma geçirmem daha zor. Bunun yüzünden dersten bıkkınlık geliyor. Online eğitim (morpa,ttnet vitamin) benim ders ile bağlantımı güçlendirebilir mi ?
@Nuc_LeaR

Ben çalışmadığım halde aldığım puanı diğerlerinin tabiri cazise it gibi çalışıp aldığı puanla az çok yakın fakat artık dersleri öğretmenler anlatamıyorken (bizim anlayabileceğimiz düzeyde anlatamıyor birkaç öğretmen) bunları mantığıma geçirmem daha zor. Bunun yüzünden dersten bıkkınlık geliyor. Online eğitim (morpa,ttnet vitamin) benim ders ile bağlantımı güçlendirebilir mi ?
@Nuc_LeaR

Yani eğer sende gayret edersen o sıkıldığın dersleri daha iyi bir şekilde geçirmene yardımcı olacaktır. Bu sorun sözel derslerde oluyorsa kesinlikle dersten önceki gün yatmadan önce konuya şöyle biraz bak. Ders sırasında bu okuduğun bilgiler zaten aklına gelecektir ve sende derse katılmış olursun. Derse katılmak kesinlikle daha zevkli geçmesini sağlar.

Sıkıntı sayısal derslerde ise kendine iyi bir konu anlatımlı kitap bul ve yine dersten önce konuya bir göz gezdir. Derste ise ilk odağın sorunun mantığı olsun. Eğer sorunun mantığını bilirsen çözümü çok kolay gelecektir. İlk başlarda biraz zorlanabilirsin ama zaman içinde soru çözdükçe mantığı kavrayınca soruyu gördüğün anda ne yapman gerektiğini anlarsın.

İlk günüm iyi geçti. Okula geldiğim zaman kimseyi tanımıyordum. Sonradan tanıştım. Şuan okulumdan ve arkadaşlarımdan mennunum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı