Lise 2. dönem sınavlarını yapacakmış

Ben sadece 4-5 saat uyuyorum. Çok kötü bir rakam. Bizim 11-12 saat uyumamız lazım. Tam bir verim alabilmemiz için.

O kadar kötü gelmiyor 4-5 saat uyumak anca bazı dersler için gerçekten kötü örneğin biyoloji ve matematikten düşük not beklyiorum sınav olduğum diğer derslere göre.

Maalesef eğitim sistemimiz kötü. Sınav tarihlerini Milli Eğitim Bakanlığı belirliyor diye biliyorum. Hocalarımızın da yapabileceği bir şey yok. Lise 2'ye gidiyorum. Uzaktan girdiğimiz derslerin sınavını olduk. Bir de uzaktan eğitime bağlanamayanlar var. Onlar ne yaptı bilmiyorum. Bağlanmayanlar değil bağlanamayanlar.

Ben bir de Ziya Selçuk istifası diye bir şey duydum. Doğru mu?

Bugün öğrendim, liseye gidiyorum, 2-3 hafta sonra okulum 2. dönem sınavlarını yapacakmış. İlk başta sadece 1. dönem sınavı olmayanlar sınav olacak diye düşünüyordum ama MEB resmen içimden geçti. Neredeyse hiçbir şey bilmiyorum, 50-60 alsam yeter fakat bu gidişle 10-20 alacak gibiyim. 10-15k vaka varken ille de sınav yaptırıyorlar. Konularımız falan da oldukça zor, 2-3 şey bilsem çok dert etmem ama hiçbir şey bilmiyorum, canlı derslerden de bir şey anlaşılmıyor, odaklanamıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
YouTube'dan öğrenmeye çalışsaydın. Hocalara bak. Hangisinin anlatımı hoşuna giderse onu izle.

Yani şimdi bu hiç akıllıca bir hareket mi? Bakan Selçuk diyor ki sınav yok dersek çocuklar derse katılmayı bırakıyor. E hadi şimdi ilk sınavları yaptın, ikinci sınavlara da hemen başlayıp bitirdin. E daha 2 Temmuz'a kadar vakit olacak.

Millet sınavlarını erken oldu mu direkt derslerden bağını koparır. Yani zaten kesinlikle doğru bulmuyorum 2. sınavların yapılmasını fakat yapacaksalar bile biraz duraksayıp beklemeleri lazım. Her şeyin bir oluru var. Yani 1. sınavlar bu kadar vakayla yine yapılmaması gerekiyordu fakat Sayın Bakan eşitliği savunduğu için, %60'lık kısmın sınavı olmayıp %40'lık bir kısmın sınav olduğu durumu bir an önce eşitleyip sorun olmasını engellemeye çalıştı. Hadi eşitlik için o ilk sınavlar oldu diyelim. 2. sınavı başlatmanın ne manası var?

Şimdi o 2. sınavları belirli okullarda yapacak sonra vaka acayip bir şekilde iyice patlak verince yine erteleyecek diğer kısmı sıkıntıya sokacak aynı ilk sınavda yaptığı gibi. Yapmayın şu ikinci sınavları işte.

Yani şimdi bu hiç akıllıca bir hareket mi? Bakan Selçuk diyor ki sınav yok dersek çocuklar derse katılmayı bırakıyor. E hadi şimdi ilk sınavları yaptın, ikinci sınavlara da hemen başlayıp bitirdin. E daha 2 Temmuz'a kadar vakit olacak.

Millet sınavlarını erken oldu mu direkt derslerden bağını koparır. Yani zaten kesinlikle doğru bulmuyorum 2. sınavların yapılmasını fakat yapacaksalar bile biraz duraksayıp beklemeleri lazım. Her şeyin bir oluru var. Yani 1. sınavlar bu kadar vakayla yine yapılmaması gerekiyordu fakat Sayın Bakan eşitliği savunduğu için, %60'lık kısmın sınavı olmayıp %40'lık bir kısmın sınav olduğu durumu bir an önce eşitleyip sorun olmasını engellemeye çalıştı. Hadi eşitlik için o ilk sınavlar oldu diyelim. 2. sınavı başlatmanın ne manası var?

Şimdi o 2. sınavları belirli okullarda yapacak sonra vaka acayip bir şekilde iyice patlak verince yine erteleyecek diğer kısmı sıkıntıya sokacak aynı ilk sınavda yaptığı gibi. Yapmayın şu ikinci sınavları işte.
Sınav yapmasalar derse katılım ve ödevler üzerinden performans veya sözlü notları girilecek. Olan öğrenciye oluyor her türlü. 2 Temmuz'a kadar 3-4 ay daha vakit var, zamana yığarak yapsa sınavları çok daha rahat edeceğiz de açılır açılmaz sınavlara sokuyorlar. Ara tatillerde olmayacakmış duyduğum kadarıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı