Lise 2'de ders notları çok düşük geliyor

KaannD

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben lise 2'ye gidiyorum ve ders notlarım çok düşük geliyor. Annem ve babam okumam için çok emek sarfediyorlar ama ben onları hayal kırıklığına uğratıyorum ve kendimi çok kötü hissediyorum ama lisedeki derslerin zorluğundan dolayı da ders çalışmak istemiyorum. Sizin öneriniz nelerdir?

Merhaba, ben lise 2'ye gidiyorum ve ders notlarım çok düşük geliyor. Annem ve babam okumam için çok emek sarfediyorlar ama ben onları hayal kırıklığına uğratıyorum ve kendimi çok kötü hissediyorum ama lisedeki derslerin zorluğundan dolayı da ders çalışmak istemiyorum. Sizin öneriniz nelerdir?

Çalışmak. Benim de böyle konum var. Çalıştığın zaman her şey oluyor dostum.

Kötü örnek olmak istemem, ben de çalışmıyorum. Ama en azından dinliyorum. Dersleri dinlemeyi ihmal etme. Her gün çalışacaksın diye bir şey yok, dinlediğin ders en azından bir süre aklında kalır. Sınavlar başlamadan iki hafta önce çalışmaya başlayabilirsin.

Kendini kötü hissetmek yerine güzelce motive olup daha fazla çaba sarf etmeni öneririm. İnan düşündüğün kadar zor değil.

Ders çalışmıyorum kötü örnek olmak istemem ama dediğim gibi bazı işler kapasite istiyor demek ki kapasiten fazla değil ama gene de elinden geldiğince hocayı dinle.

Ders çalışmıyorum kötü örnek olmak istemem ama dediğim gibi bazı işler kapasite istiyor demek ki kapasiten fazla değil ama gene de elinden geldiğince hocayı dinle.

Aslında kapasitem var dinleyince rahatlıkla anlıyorum ama bizim sınıf Full tembel dolu ver dersi nasıl kaynatırım diye uğraşıyorlar böyle olunca hocalar kızmaktan ders bile anlatamıyor kafamız dağılıyor bende sinirlenip dinlemiyorum ama ne olursa olsun artık dinlemem lazım galiba.

Kendini kötü hissetmek yerine güzelce motive olup daha fazla çaba sarf etmeni öneririm. İnan düşündüğün kadar zor değil.

Kendimi nasıl motive edebilirim sence.

Aslında kapasitem var dinleyince rahatlıkla anlıyorum ama bizim sınıf Full tembel dolu ver dersi nasıl kaynatırım diye uğraşıyorlar böyle olunca hocalar kızmaktan ders bile anlatamıyor kafamız dağılıyor bende sinirlenip dinlemiyorum ama ne olursa olsun artık dinlemem lazım galiba.

Kendimi nasıl motive edebilirim sence.

Öncelikle sınıfın aşırı tembelse pek sorun etme bizde de öyleydi ve lise 2'de hepsi dökülüyor genellikle sınıfı geçemezler. Motivasyon konusuna gelecek olursak kendine bir hedef belirleyip onun üzerine kendini verebilirsin iş tamamen sende bitiyor motivasyon kişiden kişiye değişir kendini nasıl motive edebildiğini bulman gerekiyor dostum.

Hocam normaldir.Lakin ders çalışmazsanız önünü alamazsınız.Az biraz motive edin kendinizi bir şekilde

Yeni konular

Geri
Yukarı