Yazın çalışmak için iş önerisi

Makaleler
8
Merhaba,
16 yaşındayım, bu yaz biraz para biriktirip kenara koymak yani bir işe girmek istiyorum. Çevremizde çalışılacak bir tek bakkallar var. Ben de yazın mümkünse Online bir iş yapmayı düşünüyorum. Mesela bir websitede canlı destek olarak çalışmak. Bir başka yol da internette makale yazmak. Makale yazabilirim fakat çok fazla kelimeye az ücret veriyorlar gibi geldi. İngilizce biliyorum, çevirmenlik yapabilirim ama daha önce hiç yapmadım. Kısacası, bu konuda tecrübeli abilerimden öneri bekliyorum:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba babanız esnaf ise babanızın yanında çalışabilirsiniz ben sizin yaşınızdayken hep babamın yanında çalıştım üstelik haftalık 100 TL para aldım yani en iyisi babanın yanı başka bir yerde çalışmaya gerek yok.😄

Öncelikle merhaba babanız esnaf ise babanızın yanında çalışabilirsiniz ben sizin yaşınızdayken hep babamın yanında çalıştım üstelik haftalık 100 TL para aldım yani en iyisi babanın yanı başka bir yerde çalışmaya gerek yok.😄
Maalesef ki babam memur. Başka bir öneriniz varsa memnuniyetle dinlerim.

YouTube ve twich gibi sitelere hakimseniz oralarda bir kanal açıp gelişebilirsiniz hem yaz tatilinde kazanırsınız hem de sonrasında.

Sıfırdan bir kanal geliştirmek öyle kolay bir iş değil, çevirin kaliteli ise yabancı dizi sitelerinde ücretli çevirmenlik için başvurabilirsiniz. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam büyük Fast-food zincirleri Burger King gibi 15-16 yaşında çalışan alıyordu.

Hmmm o zaman size önerim yakınlardaki bakkalarda veya yakınınızda internet Cafe varsa orada çalışmanızı öneririm haftalık veriyorlarsa tabii. 😄

Sıfırdan bir kanal geliştirmek öyle kolay bir iş değil, çevirin kaliteli ise yabancı dizi sitelerinde ücretli çevirmenlik için başvurabilirsiniz. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam büyük Fast-food zincirleri Burger King gibi 15-16 yaşında çalışan alıyordu.
Hocam online destek olarak çalışmak için nir istek var içimde nedense:) Böyle bir tecrübeniz oldu mu? Nereye başvurabilirim?

Hocam online destek olarak çalışmak için nir istek var içimde nedense:) Böyle bir tecrübeniz oldu mu? Nereye başvurabilirim?

Maalesef olmadı öğrenciyiz halen 😂 , 18 yaş altı birisini alacaklarını pek düşünmüyorum bu arada ama şansınızı deneyebilirsiniz iş ilanları sitesinden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı