Lise mezunu olarak Uçak Teknisyeni olunur mu?

Mr.Mehmet112

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Şu an bir meslek lisesinde uçak gövde motor bakım okuyorum. Bir yandan da İzmir havalimanında staj yapıyorum. Sorum şu. Ben lise mezunu olarak uçak teknisyeni olabilir miyim bu mümkün mü? Ya da yardımcı teknisyen olarak işe girip teknisyenliğe yükselebilir miyim? B1 uçak bakım lisansı almak için mezun olduktan sonra 5 modül vermem gerekiyor sadece. İngilizce seviyesi olarak da amm ve ata chapterları çevirecek düzeyde ingilizceye sahibim bir yandan İngilizcemi geliştirmeye çalışıyorum. Sizce bu sene mezuna bırakıp üniversiteye hazırlanmalı mıyım? Yoksa modülleri verip iş aramalı ya da yardımcı teknisyen olarak işe mi girmeliyim. Gerçekten kafam çok karışık yardımcı olursanız çok sevinirim. @painkiller @Jira

Son düzenleyen: Moderatör:
Staj yaptığın firmaya danış mesela. Lise mezunu olarak iş bulma imkanım nedir piyasada diye. B1 lisans aldıktan sonra bir engelim kalır mı diye. Mesela pilot lisansı için de sınır lise mezunu olmak ama firmalar üniversite mezunu istiyor. Eğer senin alanında da böyle bir durum yoksa ve kariyer hedefin buysa neden olmasın.

Staj yaptığın firmaya danış mesela. Lise mezunu olarak iş bulma imkanım nedir piyasada diye. B1 lisans aldıktan sonra bir engelim kalır mı diye. Mesela pilot lisansı için de sınır lise mezunu olmak ama firmalar üniversite mezunu istiyor. Eğer senin alanında da böyle bir durum yoksa ve kariyer hedefin buysa neden olmasın.

Staj yaptığım firmada danıştığımda ve gözlemlediğimde kimisi olur diyor kimisi olmaz. Bir abi var lise mezunu olarak girmiş şuan 23 yaşında lisansını almış. Kafam bu noktada karışıyor işte. İş ilanlarının neredeyse hepsinde üniversite mezunu isteniyor. Ne yapacağını şaşıyor insan. 23 y

Geri
Yukarı