Lise öğrencisi borsaya başlayabilir mi?

Merhaba, ben de lise 2 öğrencisiyim ve borsa ile uğraşıp halka arzlar alıp satıyorum. Tabii ki bu iş zaman ve sabır isteyen bir iş. Ben babamdan öğrendim, YouTube'tan öğrenmedim, zaten yatırım tavsiyesi falan verenlere de güvenmiyorum,adam senin kazanmanı neden istesin ki.

Yeterli sermayeniz var mı acaba çok merak ettim, 18 yaşını doldurmadan nasıl borsaya girmeyi düşünüyorsunuz ? Borsa İstanbul çok spekülatif bir piyasadır, para kazanmanız zor.

Lise 2 öğrencisiyim ve girişimci olmak istiyorum. Borsaya başlamaya karar verdim, neler yapmam lazim? Halka arz nedir ve nereden eğitim alabilirim gibi sorularım var, yardımcı olursanız sevinirim.
Yapabilirsin ben yapıyorum. 10. sınıfın yazında Burger Kingde çalışmıştım. Oradan biriktirdiğim para ile borsaya girdim. Paramı katladım.

Lise 2 öğrencisiyim ve girişimci olmak istiyorum. Borsaya başlamaya karar verdim, neler yapmam lazim? Halka arz nedir ve nereden eğitim alabilirim gibi sorularım var, yardımcı olursanız sevinirim.
Ben annemin banka hesabından yapıyordum. Sen Midas ile yapabilirsin. Ben 18 yaşımı doldurduğum için kendi banka hesabımdan yapıyorum artık.

Türkiye borsasına giren insanların en büyük yanılgısı paralarının arttığıdır evet parasını arttıran bir azınlık var ama büyük kısmı aslında enflasyon altında kalan artışlarla parasını eritiyor bunu BİST'in dövize göre değerine bakarak sonrasında dolar enflasyonunu hesaba katarak görebilirsiniz. Hatta iddia ediyorum borsadakilerin %90'ı hisse almak yerine zeytinyağı alsalardı o hisselerden daha çok kar yaparlardı. Lise 2'de borsa işine para kazanmak için girmek büyük hata birikim yapmak içinde çok erken, biriktirdiğiniz paraları dershane, kurs, özel ders ve hobilerinize ayırmanızı öneririm.

Yeterli sermayeniz var mı acaba çok merak ettim, 18 yaşını doldurmadan nasıl borsaya girmeyi düşünüyorsunuz? Borsa İstanbul çok spekülatif bir piyasadır, para kazanmanız zor.

Babam aylık 100 dolar kadar sermaye sağlayacak.

Yapabilirsin ben yapıyorum. 10. sınıfın yazında burger kingde çalışmıştım. Oradan biriktirdiğim para ile borsaya girdim. Paramı katladım.

Ben annemin banka hesabından yapıyordum. Sen Midas ile yapabilirsin. Ben 18 yaşımı doldurduğum için kendi banka hesabımdan yapıyorum artık.

18 yaşıni doldurmadan nasıl Burger King'de çaliştiniz?

Bu sorularının cevaplarını YouTube'dan bulabilirsin. Madem girişimci olmak istiyorsun insanların sana bilgi vermesini beklemeyeceksin. Bilgiyi kendin bulacaksın.
Ne alaka? YouTube'daki insanlar da bilgi veriyor buradakiler de. Hatta YouTube'deki insanlar izlenme ve para kazanma için bilgi verirken buradaki insanlar bir çıkarı olmadan bilgi veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı