Lise öğrencisi olarak nasıl para kazanabilirim?

Arkadaşlar, bir lise öğrencisi olarak para kazanmak istiyorum. Şu anda bazı isteklerim var özellikle de onları karşılamak için. Bunun için de yaklaşık 200-300 TL civarı (fazlası olsa daha güzel tabii) ihtiyacım var. İleriki süreçte bu parayı kazandıktan sonra da yine bu kadar kazanabilmek için yani bu para kazanmayı sürekli tutmak adına iş olarak neler yapabilirim? Lütfen Bitcoin'e yatır vb. şeyler önermeyin. Böyle yapabileceğim, bana sıkıntı çıkarmayacak helalinden işler arıyorum kendime. Bu arada yazılıma ilgim var, hem okulda hem biraz da kendim yazılım öğreniyorum. (çok iyi değil, orta-ortanın biraz altı seviyede) ekstra olarak bu parayı kısa sürede (1-2 ay gibi) kazansam benim için daha iyi olur. Şimdiden teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi bekliyorum 😄

Kodlama bilgin varsa site tasarlayabilir program kodlayabilir AutoCAD gibi programlardan çizim yapıp satabilirsin ben web site tasarlayıp satıyorum mesela sayfa başı 200 TL alıyorum.

Baban aracılığı ile biraz para al ilk olarak PS3 alım satımları ile işe başla sonra kar çıkarttıktan sonra PS4 ve Xbox camiasına geç ben alsatçılıkla parayı vurdum.
Hocam imzanızdaki sistemi al-sat yaparak mı topladınız?

Varsa Steam hesabınız CS:GO skin veya kasa düşürüp satabilirsiniz.

Hocam zaten yapıyorum da Steam de kalıyor ben nakit para için fikir arıyorum

Baban aracılığı ile biraz para al ilk olarak PS3 alım satımları ile işe başla sonra kar çıkarttıktan sonra PS4 ve Xbox camiasına geç ben alsatçılıkla parayı vurdum.

Hocam kaeşke çok pahalandılar bir de bana aylık 35-40 TL harçlık verdiklerini düşünürseniz...

Websitesi yaparak veya yazılımlar ile, logo tasarım, 3D tasarım gibi şeylerle freelancerlik yapabilirsin.

Hocam daha o kadar geliştirmedim kendimi maalesef :(

Merakımdan sorayım dedim, hangi diller üzerine yoğunlaşıyorsunuz?

Hocam İngilizce ve ispanyolcamı geliştiriyorum

R10 forumunda her gün bot satışı, script satışı falan yapılıyor. Python ve Selenium öğrenerek 1 ayda falan yaptığınız programı satmaya başlayabilirsiniz bence.

Hocam daha çok iyi seviyelerde program yazamıyorum beginner üstü olarak düşünebilirsiniz sadece arayüzü olan programlar yapmaya başladım ama kendimi geliştiririm teşekkürler

Ekran kartın iyi ise mining yapabilirsin. 3 ayda iyi para getirdi bana tek kart ile.

Hocam pek öyle bir kart değil :( zaten onun için biriktiriyorum

Hocam yazılıma ilgim var demişsiniz sonradan gördüm makineleri kırıp ta satabilirsiniz daha çok para getirir ben kırıp satıyorum.

Hocam biraz daha açıklar mısınız kırmak derken?

Kodlama bilgin varsa site tasarlayabilir program kodlayabilir AutoCAD gibi programlardan çizim yapıp satabilirsin ben web site tasarlayıp satıyorum mesela sayfa başı 200 TL alıyorum.

Hocam nerede nasıl yapıyorsunuz

Lise bursluluk sınavları var katılmadıysanız katılın. Kazanana aylık 300 TL maaş bağlıyor devlet.

Hocam ucu ucuna çıkmıyor yıllardır bu yıl da var mı bilmiyorum çıksa girer kazanırdım

Geri
Yukarı