Lise ortalamasının 70 olması ne kadar önemli?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
YTÜ düşünüyorum ve net hesaplarken en kötü okul ortalamam 70 olsun diyorum ve TYT-AYT Full'e yakın yapmam gerekiyor ve sonuca pek güvenemiyorum.

Şu an 11. sınıfım ve 9-10 ortalamam 83.

Biliyorum okul derslerini yapamayan TYT-AYT'yi de yapamaz fakat zorlasam 11-12'de 80 üstü tutacağıma inanıyorum.

Sizce 13 bine girmek bu kadar zor mu? Her şeyi doğru mu yapmalıyım da YTÜ kazananı olmalıyım?

Üniversitenin adı ne kadar önemli? Yani YTÜ mezun oldum ve kendimi geliştirmedim bir yere işe giridim ve ömrümün sonuna kadar memur gibi mi yaşayacağım ya da 130 binlik bir okul mezunu olup kendimi geliştirdiğimde YTÜ'den mezun birinden farkım kalmayacak mı?

Not: 130 bin Isparta SDÜ şehrimdeki üniversite.

Bu arada zaten lise notlarımdan ne olduğumu anlamışsınızdır. Tembelin tekiyim, bu saatten sonra zorlasam ne olur bilmiyorum. Gerçi Yıldız Teknik okuyup okumak istediğimi de bilmiyorum.

Yıldız Teknik falan diyorum fakat programına bakıp beğendiğimden değil okulun İstanbul'da olması ve adı bilindik olması.

OBS puanın 70 ise 0,6 ile çarpılıyor. Yani 42 puanın var. YKS 560 üzerinden hesaplanıyor.

Kendini geliştirmezsen Çapa Tıp bile bitirsen bir işe yaramazsın. Üniversitelerin arasındaki fark imkanlarının fazla olması, hocaların daha iyi olması vs. var. Kendini geliştiren birisi dünyanın en kötü üniversitesinde bile okusa bir yerlere gelebilir.

Düzeltme: 550 yazmışım 560 yaptım onu.

OBS puanın 70 ise 0, 6 ile çarpılıyor. Yani 42 puanın var. YKS 550 üzerinden hesaplanıyor.

Kendini geliştirmezsen Çapa Tıp bile bitirsen bir işe yaramazsın. Üniversitelerin arasındaki fark imkanlarının fazla olması, hocaların daha iyi olması vs. var. Kendini geliştiren birisi dünyanın en kötü üniversitesinde bile okusa bir yerlere gelebilir.

560 puanın kaçı TYT-AYT? 500 mü?

560 puanın kaçı TYT-AYT? 500 mü?
60 puanı OBS. %40 TYT, %60 AYT önemi var. Yani kalan 500'ün 200 puanı TYT'den, 300'ü AYT'den geliyor. Örneğin TYT'den full çekersen 200 puan geliyor oradan.

Geri
Yukarı