Lise ortamı nasıldır?

Benim gittiğim lise iyi bir liseydi düzey olarak.
Dalga geçilecek, alay edilecek öğrenciler olsa bile kimse kimseyle dalga geçmiyordu. Olsa da çok nadiren oluyordu.

Sınıfın ortalama IQ'suna göre değişiyor yani durum. Eğer gideceğin lise kötü bir liseyse orada durum ne olur kestiremiyorum.

Sen her şeye hazırlıklı ol. Ama çok da stres yapma bunları düşünüp. Derslerine odaklan, kendini geliştir.

Kendini ezdirme. Sevmediğin bir şeyler yapılırsa baştan tepkini ver. Sana sigara falan verecekler, içme. Büyük sınıflardan birkaç dost edin. Abilik yapıp, seni koruyabilirler.

Liseye geçilince değişik bir ortam bekleniyor ancak sandığınız gibi değil ne yazık ki. Ortaokuldan tek farkının ekstra ders ve sınıfta kalma olayının olması, başka bir şeyi bence yok.

İyi yanı da var kötü yanı da. Ben lisedeyken çok güzel vakit geçirdim. Dersler falan zorlasa da ortamını ayarlayabilirsen çok keyifli 4 yıl geçirirsin(en az). Üniversiteyi de bitirmiş biri olarak söylüyorum üniversitede öyle bir ortamı bir daha bulamayacaksın. 9. sınıftan güzel arkadaşlar bulup 4 yılı harika geçirmek en iyi fikir.

Yeni konular

Geri
Yukarı