Lisede aynı sınıftan sevgili yapmak

Ahpketsnbteine

Hectopat
Yer
Sürekli evde
Daha fazla  
Öncelikle selam.

Sizden bu yazıyı tamamiyle okumanızı istiyorum. Bu sene ve lisedeki ilk senem, ortaokulda çoğunlukla hep arka planda bırakılan tayfadan olmuştum. Ortaokulun ilk yıllarında edindiğim arkadaşlar dışında pek arkadaşım yoktu. Bu durumun lisede değişeceğini düşünmüştüm ve öylede oldu. Çoğu sınıftan tanıdıklarım (hem yaşıt hem benden büyükler) sınıfımda da bütün erkeklerle iyi anlaşan birisine dönüştüm. Bu senenin başında ilk defa bir sevgilim oldu ve onunla yaklaşık 3, 5-4 ay beraber olduk. Fakat kız sürekli "beni kullanmazsın, aldatmazsın değil mi?", "benim gibi birine de baktığın için sağ ol vallahi" tarzında takılan bir kızdı. Yaklaşık 2 hafta öncesine kadar her şey iyi iken son 2 haftadır bir şeylerin değişmeye başladığını anlamıştım.

Kız benden uzaklaşmaya, eskisi gibi rahat davranmamaya başlamıştı. Nedenini anlayamamakla beraber, ergenliğin verdiği hava yüzündendir diye geçiştiriyordum. Fakat 2 gün öncesinde yanına gittiğimde bana aşırı soğuk davranarak resmen beni başından savdı ve sonra konuşacağımızı söyleyerek gitti. Akşam WhatsApp'tan nedenini sorduğumda ise arkadaşlarının ona "senin sevigilin sana gereğinden yakın gibi sanki" diyerek bir nevi onu kışkırtmışlardı. Konuşma uzadıkça bana onu kullandığımı, sadece cinsellik için kullanacağımı söyledi ve bir hafta kafasını toparlaması için izin istedi. Bunu kabul ettim ve bugün okulda onunla hiç konuşmadım. Okulun bitmesine yakın, yakın arkadaşlarımdan birisinin gelip onun 11. sınıflardan başka birisi ile konuşmaya başladığını öğrendim. Benden bir hafta kafasını toplaması için izin istemişti ve daha bir gün bile olmadan başka birisi ile konuşmaya başlamıştı. Okul çıkışında tekrar mesaj attım ve sebebini sordum. Bana yine çevresindeki arkadaşlarının iyi yaptığını söyleyerek bana ikinci bir şans vermemesini, o çocukla konuşmaya devam etmesini söylemişler. Kızda bana onda seni bulamazsam geri dönecektim dedi.

Ben de bunun mantıklın olmadığını söyledim ve sonra bana bazı şeyleri kişisel algıladığımı söyledi. Konuşma böyle devam etti ve artık ayrı kalmamızın en sağlıklısı olacağını söyledi. Yani abilerim ablalarım kısacası, kızın çevresi yüzünden benim ilişkim bitti. Üstelik aynı sınıftayız daha önümde 4 sene var her gün sınıfta onu göreceğim ve kolayca unutacağımı sanmıyorum.
Şimdi ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler.

Daha kız ilk cümlelerinde saçmalamaya başladığında ayrılman gerekliymiş. Biraz daha olgunlaşman gerek. Derslerine odaklan, arkadaşlarında dolaş fakat en azından 10. sınıfa kadar kız işlerinden uzak dur.

Çok basit, takma eğlen üstüne de sevgili yap. Kudurur büyük ihtimal kudurmasa bile gözü hep senin üstünde olur. Aynı sınıfta olmak sorun mu sorundur ama atlatabilirsin merak etme ilk haftalar gözüne batar sadece.

Geri
Yukarı