Lisede bilişim alanı sıkıcı mı?

icasilverballers

Hectopat
Yer
İstanbul
Bilişim alanındaki web programcılığı bölümüne odaklanmak istiyorum fakat aklımda bir soru var. Sıkıcı mı? Eğer çok sıkıcıysa finans ile ilgili bir alan daha var. Kafam çok karıştı. Matematiğim yok denecek kadar kötü bilişim alanındaki meslek dersimi etkiler mi diye merak ediyorum. Bilişim alanında okuyan arkadaşlar bilgilendirebilir mi?

Bilişim alanındaki web programcılığı bölümüne odaklanmak istiyorum fakat aklımda bir soru var. Sıkıcı mı? Eğer çok sıkıcıysa finans ile ilgili bir alan daha var. Kafam çok karıştı. Matematiğim yok denecek kadar kötü bilişim alanındaki meslek dersimi etkiler mi diye merak ediyorum. Bilişim alanında okuyan arkadaşlar bilgilendirebilir mi?
Müfredat felaket eski. Şuan staj yaptığım yazılım firmasında kullanılan teknolojilerin neredeyse kelimenin anlamıyla hiçbiri öğretilmiyor. Meslek liselerinin staj dışında bir faydası yok diye düşünüyorum.

Müfredat felaket eski. Şu an staj yaptığım yazılım firmasında kullanılan teknolojilerin neredeyse kelimenin anlamıyla hiçbiri öğretilmiyor. Meslek liselerinin staj dışında bir faydası yok diye düşünüyorum.

Aynısını düşündüm fakat ben Türkiye de değil Finlandiya'da yaşamak zorundayım liseden sonra. Ailesel nedenlerden dolayı. Oradaki yazılım şirketlerinde de durum aynı mıdır?

Hocanın anlatımına bağlı. Biz hocamız sayesinde veri tabanında inanılmaz keyif alırken yan tarafta web tasarım dalında okuyup anlatıp geçen bir hocamız daha vardı ve sıkıntıdan ölüyorlardı.

Üniversitede de okuyacaksan matematik kesin lazım olacak. Lisede bilişim okumadım ama üniversitede okuyorum. Lisede okuyan arkadaşlarıma göre sıkıcılık sınıfa bağlı. Çoğunluk ilgili olduğu için değil de bilgisayar olduğu için gelmişse hocada uğraşmaz.

Şimdi yeni mi bölüme geldin yoksa 10.Sınıftan 11.Sınıf için mi bölüme vereceksin çünkü benim bildiğim Meslek lisesinde 11.sınıfta Web Programlama oluyor. Neyse, okulda hiç bir şey öğrenilmiyor sınıfta öğrenmek istemeyen elemanlardan çokça varsa senin en yararlı olanı o dili evinde öğrenmen olacaktır. Şahsen benim sınıfımdan öyle adamlar çokça var ben de evimde öğreniyorum sadece okuldan öğrendiklerinden yetinme okuldaki eğitim cidden berbat. Sen evinde durumun varsa Udemy'den kurs al yoksa YouTube en iyi kaynak orada yaz izle öğren.
Bu arada benim bildiğim Meslek Liselerinde müfredat şu şekilde;
9.Sınıf = Python, Algoritma.
10.Sınıf = C#, SQL.
11.Sınıf = HTML, CSS, JS.
12.Sınıf = PHP. (staj dolayısıyla).

Yeni konular

Geri
Yukarı