Lisede birisine küfür etmenin cezası ne olur?

captaingooster

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 10. sınıfım sınıftaki bir kıza küfür ettim hoca da bunu duydu ismimi ve okul numaramı aldı galiba disipline gideceğim bilenler varsa ne ceza yerim? Velimi çağırırlar mı? Kendimi nasıl savunabilirim? (daha önce hiç disipline gitmedim) yardım edin.

Arkadaşlar merhaba 10. sınıfım sınıftaki bir kıza küfür ettim hoca da bunu duydu ismimi ve okul numaramı aldı galiba disipline gideceğim bilenler varsa ne ceza yerim? Velimi çağırırlar mı? Kendimi nasıl savunabilirim? (daha önce hiç disipline gitmedim) yardım edin.

Hoca söylemediği sürece sorun olmaz. Söylediyse umarım kazanırsınız ne diyeyim. Neden küfür ettiniz ki?

Hangi sebep ile küfür ettin. Okuldan atılmazsın uzaklaştırma da almazsın ilk kez disipline gidiyorsun uyarı alırsın eğer kızı da tanıyorsan samimiyetten küfür ettiysen gidip hoca ile konuşmasını isteyebilirsin arkadaşım falan gibi açıklama yaparsan arada öyle ağzımdan kaçabiliyor dersen sorun çıkıcağını sanmıyorum.

Hangi sebep ile küfür ettin. Okuldan atılmazsın uzaklaştırma da almazsın ilk kez disipline gidiyorsun uyarı alırsın eğer kızı da tanıyorsan samimiyetten küfür ettiysen gidip hoca ile konuşmasını isteyebilirsin arkadaşım falan gibi açıklama yaparsan arada öyle ağzımdan kaçabiliyor dersen sorun çıkıcağını sanmıyorum.

Bu küçük konu içinde en fazla aileni ararlar o da en fazla çok büyük ihtimalle müdürle konuşursun.

En fazla kınama cezası alırsın.

Yeni eğitim sisteminde nefes alsan disipline gönderiyorlar herhalde bu nedir yahu. Biz eskiden küfür ettiğimizde hoca kafamızda cetvel kırarak bizi uyarırdı, biz de anlardık. Gayet etkili bir yöntemdi.

Pek de öyle değil, bir lisede görev yaptım sayısız kez kavga edenlerin, sınıf tekrarına kalanların, sayısız kez müdür ve yardımcısının odasına gidip gelenlerin disiplin puanları 100 idi, nadiren bazıları 90'a düşmüştü. Gitgide öğrenciyi şımartan ve disiplinsiz bir ortam yaratan bir sistem oluşturuluyor.

Yeni eğitim sisteminde nefes alsan disipline gönderiyorlar heralde bu nedir yahu. Biz eskiden küfür ettiğimizde hoca kafamızda cetvel kırarak bizi uyarırdı, biz de anlardık. Gayet etkili bir yöntemdi.
Nerde o günler hocam. Yeni velilerin çoğu veya bazıları diyeyim oğlunu uçan tozdan koruduğu için böyle bir sisteme geçildi herhalde.

Pek de öyle değil, bir lisede görev yaptım sayısız kez kavga edenlerin, sınıf tekrarına kalanların, sayısız kez müdür ve yardımcısının odasına gidip gelenlerin disiplin puanları 100 idi, nadiren bazıları 90'a düşmüştü. Gitgide öğrenciyi şımartan ve disiplinsiz bir ortam yaratan bir sistem oluşturuluyor.

Bunlar hep şiddetsizlikten ve "benim çocuğum çok akıllı, benim çocuğum prenses" tribindeki yeni nesil ebevenylerden oluyor.

Milletin vasat çocuğunun gürültüsünü ve vasat ana babasının ağız kokusunu çekiyorsun affedersin. Ben M.E.B başkanı olsam disiplini tavan yaptırırım okuyan okur okumayan alır tasdiknamesini sanayiide çalışır.

Geri
Yukarı