Lisede derste yaşadığınız komik veya rezil olaylar

Daha fazla  
Bugün dersler çok ağır geçti ve yazılı haftası olduğu için zihnim aşırı yorgundu. Son dersimiz rehberlikti. Sınıf rehber hocamızla sınıfça sınıfla ilgili konuşurken ben de dalıp gitmişim. Bir ara uyuyakalmışım(sıranın üstüne değil de oturduğum yerde). Dersin sonunda bir kahkaha bir cümbüş sesi. Uyandım etrafıma bakındım. Herkes bana gülüyordu. Hoca da başımda bekliyordu. Herkes komik bir görüntüm olduğunu söyledi. Kendimi bir an çok rezil hissettim ama bana da güzel bir anı oldu.
Sizlerin de böyle saçma ama güzel lise anılarınız vardır. Konu herkese açıktır.

Sabah sabah hocanın beni tahtaya alması. Çakanlar anlamıştır. :)
Bir de Mescit'te kart, uzun eşşek oynarken yakalanmıştık okula rezil olmuştuk.

2 sene önce sağlık dersinin sınavında bir hastalığın adı verilmişti ve ne olduğu sorulmuştu. Adını daha önceden duymadığımdan dolayı, "Milletin kendi kendini yönetme stilidir." yazmıştım. Puan vermemişti ama en azından disipline gitmedim.

Bugün dersler çok ağır geçti ve yazılı haftası olduğu için zihnim aşırı yorgundu. Son dersimiz rehberlikti. Sınıf rehber hocamızla sınıfça sınıfla ilgili konuşurken ben de dalıp gitmişim. Bir ara uyuyakalmışım(sıranın üstüne değil de oturduğum yerde). Dersin sonunda bir kahkaha bir cümbüş sesi. Uyandım etrafıma bakındım. Herkes bana gülüyordu. Hoca da başımda bekliyordu. Herkes komik bir görüntüm olduğunu söyledi. Kendimi bir an çok rezil hissettim ama bana da güzel bir anı oldu.
Sizlerin de böyle saçma ama güzel lise anılarınız vardır. Konu herkese açıktır.
Arkadaş din dersinde osurmuştu :D

Matematikte iyiyimdir sınıfta herkes sorularını bana sorar ben sıkılmadan herkese anlatırım ancak benim için çok yorucudur bu. Yazılıların yaklaşmasıyla birlikte öğretmenimiz kendisinin kaynaklardan tek tek toplayıp bize 500-600 soru civarında bir fasiküldeki soruları ödev vermesi sonucu sınıfta yaklaşık 50 soru çözdüm arkadaşlarımın sorularıyla birlikte aynı soruları 3-5 kere çözmemi saymıyorum bile. Neyse çok uzattım son ders matematik fonksiyonlar konusundayız hoca beni kaldırdı bayağı uzun bir sorunun ardından sadece "1-2-1" işlemi kaldı ve ben tahtada ilk defa haykırdım. 1'lerin üstünü çizip -hangi kafayla yaptıysam...- sadeleştirdim ve -2 buldum cevabı...

Cidden lise yıllarım çok eğlenceli geçti. Sayılamayacak kadar çok şey yaşadım ama aklıma gelen ilk üç tanesini yazıyorum.
1) Lise 3 olması lazım ingilizce quizi oluyoruz. En arkada 4’lü bir grubumuz var. 2 önde 2 arkada. Ben arkadayım. Öndeki arkadaşım kopya istedi işte bende dalmışım öne doğru eğilerek söyledim tam o sırada yanımdaki arkadaşım gülmeye başlayınca bi tuhaflık olduğunu sezdim, meğer hoca bana bakıyormuş bide üstüne yanlışlıkla heyecandan ağızdan çıkan bir küfür... Neyseki duyulmadı heralde ki iyi not almıştım.
2) Normalde sesi kalın olan biriyim ve o gün hasta olmuştum üstüne. En arkadayım yandaki arkadaşımdan silgi istedim fısıldayarak( en azından ben fısıldadığımı sanıyordum ) tüm sınıf bana silgi uzatınca utanmıştım 😁
3) Yine hasta olduğum gün kimya dersindeyiz. Arkadaşlarla aramızda ufak bir muhabbet geçiyor bende o arada suprise madafa** dedim yine sessiz söylediğimi sandım. Yine karşımda tüm sınıfı bana bakarken bulunca hoca dahil o ders birdaha konuşmadım.
Bunları yazınca bir duygulandım. Keşke tekrar liseye dönebilsem. Zamanın kıymetini bilelim dostlar.

Milli Güvenlik dersine gelen Albayın, başka sınıftan bir öğrenciye yumruk atmasını üniversiteyi bitirmeme rağmen hiç unutmuyorum. :neo:

Geri
Yukarı