Lisede devamsızlık silinir mi?

UnknownBoi

Decapat
Daha fazla  
Devamsızlığım 18 gün olarak bulunuyor. Ailemi haberdar etmek istemiyorum, nasıl halledebilirim bu sildirme olayını? İmzayı falan halledebilirim.

Sildirme gibi bir olay yok. Sanirim arkadaslarin sildirmeden kasti ozursuzden ozurluye gecirme ki buna ne kadar sildirme denir bilmem. Sahsen benim şu an 20'si ozurlu 9.5'u ozursuz 29.5 gun devamsizligim var. Sinirdayim, 1 gun daha devamsizlik yapmak zorunda kalirsam aciga gececegim. Sildirme gibi bir şey yok, olsaydi eger annem 100 kere okula gelip 1 ton kelime edip eli bos donmezdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sildirme gibi bir olay yok. Sanirim arkadaslarin sildirmeden kasti ozursuzden ozurluye gecirme ki buna ne kadar sildirme denir bilmem. Sahsen benim şu an 20'si ozurlu 9.5'u ozursuz 29.5 gun devamsizligim var sinirdayim 1 gun daha devamsizlik yapmak zorunda kalirsam aciga gececegim sildirme gibi bir şey yok olsaydi eger annem 100 kere okula gelip 1 ton kelime edip eli bos donmezdi.

Hocam özürlü denilen şey izinli, raporlu ve faaliyettir. Özürsüz ize dersten veya okuldan kaçmak ya da okula hiç gelmemektir. Bizde silindiğinde direk silinmekte ve özürlüye işlememekte. Ayrıca yanlış anlamayın hocam ancak yazım kurallarından uyarı yiyebilirsiniz noktalama ve büyük harflerin yanlışlığı yüzünden haberiniz olsun.

Hocam özürlü denilen şey izinli, raporlu ve faaliyettir. Özürsüz ize dersten veya okuldan kaçmak ya da okula hiç gelmemektir. Bizde silindiğinde direk silinmekte ve özürlüye işlememekte. Ayrıca yanlış anlamayın hocam ancak yazım kurallarından uyarı yiyebilirsiniz noktalama ve büyük harflerin yanlışlığı yüzünden haberiniz olsun.
Anladım, uymaya ve dikkatli olmaya çalışırım. Dediğim gibi bana öyle bir şans tanınmadı velilerimin yüzlerce kez gidip konuşmasına rağmen. Gerçekten öyle bir şey varsa umarım sildirir ne diyebilirim ki.

Anladım, uymaya ve dikkatli olmaya çalışırım. Dediğim gibi bana öyle bir şans tanınmadı velilerimin yüzlerce kez gidip konuşmasına rağmen. Gerçekten öyle bir şey varsa umarım sildirir ne diyebilirim ki.

Hocam aslında vermeleri gerek, müdüre veya müdür yardımcısına gidip ben şu sınıfın şu öğrencinin velisiyim diye belirtirseniz veriyorlar. Acaba okuldan okula değişiyor mu 🤔

Özürlüye çevirme de çoğu okul sıkıntı çıkarmazda tamamen silmeyi diyorsan o iş biraz zor biraz da müdürle falan dost olman lazım. Yoksa müdür veya müdür yardımcısı tanıdıksa mesela sen istedikten sonra silerler fakat genelde okulların çoğu tamamen silme konusunda heyet raporu falan olmadığı sürece torpil falan geçmeyecektir büyük ihtimal. Yoksa silmek onlar adına zor değil, kimse memurluğunu riske atmak istemiyor. Heyet raporu ise kolay kolay alabileceğin bir şey değil 3-5 doktorun imzası gerekiyor okula bunu veriyorsun sanırım devamsızlık yaptığın günler için geriye dönük rapor oluyor (tam bilmiyorum) o günleri devamsız saymıyorlar fakat dediğim gibi heyet raporu için o günlerde okula gelemeyecek durumda hastalık, sakatlık gibi bir şey geçirmis olman gerekiyor fakat bu olmadan da sana heyet raporu verilir mi bilmiyorum sansini dene.
Özürlüye çevirme de çoğu okul sıkıntı çıkarmazda tamamen silmeyi diyorsan o iş biraz zor biraz da müdürle falan dost olman lazım. Yoksa müdür veya müdür yardımcısı tanıdıksa mesela sen istedikten sonra silerler fakat genelde okulların çoğu tamamen silme konusunda heyet raporu falan olmadığı sürece torpil falan geçmeyecektir büyük ihtimal. Yoksa silmek onlar adına zor değil, kimse memurluğunu riske atmak istemiyor. Heyet raporu ise kolay kolay alabileceğin bir şey değil 3-5 doktorun imzası gerekiyor okula bunu veriyorsun sanırım devamsızlık yaptığın günler için geriye dönük rapor oluyor (tam bilmiyorum) o günleri devamsız saymıyorlar fakat dediğim gibi heyet raporu için o günlerde okula gelemeyecek durumda hastalık, sakatlık gibi bir şey geçirmis olman gerekiyor fakat bu olmadan da sana heyet raporu verilir mi bilmiyorum sansini dene.
Hastaneden alınıyor heyet raporu hastane karar veriyor.

Sildirme gibi bir olay yok.
Bazı okullar kalmasın diye silebiliyor hocam. Okuldan okula göre değişir tabii ki. Müdür yardımcısı devamsızlığı silebiliyor kısacası.

Geri
Yukarı