Lisede dil bölümü okumak

TYT 9 ve 10. sınıf matematiği oluyor hocam, AYT'de ise 11 ve 12. sınıf matematiği var. İnanın çalıştığınız sürece temel matematik (9 ve 10) oldukça kolay.
Şu anda fonksiyonları falan işliyoruz bana imkansız derecede geliyor fakat çalışınca başarılmayacak şey yoktur. Çalışacağım ve başaracağım hocam. Herkese cevapları için teşekkür ediyorum.

TYT Matematikte ne gibi konular bulunuyor hocam? 9 ve 10. Sınıf karmasıysa gerçekten acayip zorlandım ben 9. ve 10. sınıf matematiğinde. Bir yandan dil okuyup, diğer yandan tyt matematik zorlayabilir. Fakat başaracağım, kendime güvenim sonsuz.
9 matematiği mantık zaten. Kümeler, Mantık vs. 10. Sınıfta olasılık permütasyon-combinasyon, Fonksiyon,polinom ve geometri var. Bunlar da gayet kolay. Beni tek zorlayan binom oldu biraz.

TYT matematik acayip kolay. Zaten sizi kurtaracak olan TYT. YDT'yi bütün rakiplerinizi yapacak. Ama hepsi TYT'yi yapamaz. TYT de fark atarsanız iş bitmiştir.

Asıl TYT herkesin işi adı üstünde temel yeterlilik testi, AYT zor kısım önüne parabol koysam yapar mısın mesela?

9 matematiği mantık zaten. Kümeler, Mantık vs. 10. Sınıfta olasılık permütasyon-combinasyon, Fonksiyon,polinom ve geometri var. Bunlar da gayet kolay. Beni tek zorlayan binom oldu biraz.
Ben matematiğe çok önyargıyla yaklaştım ve muhtemelen bu yüzden başaramadım hiç. Dil bölümüne geçtiğim zaman boş zamanlarımda ufak tekrarlar ve soru çözümleriyle toparlarım herhalde.

Kısaca ingilizce öğrenmek için dil okumayı mantıklı bulmuyorum, yaşadığımız dönemde zaten herkes ingilizce biliyor. İngilizce dışında bir bölümden ilerleyecekse bilmem fakat ingilizceden ilerleyecek gibi duruyor.

Aslında TYT için de çalışması gerektiğini ve dil okuduğunda bu konuda zorlanacağını söylemek istemiştim fakat diğer sınavlar demem yanlış olmuş, saçmalamışım orada.
TYT konusunda haksız sayılmazsınız, bunun için ya sağlam bir program oluşturacak kendisine ya da okuldaki kurslarla, imkanı varsa dershane falan. Biraz da ilk dediğinize katılıyorum, sadece İngilizce öğrenmek için dil okumaması daha iyi olur.
İngilizce'nin yanında ek olarak Almanca'yı da öğrenebileceğimi düşünüyorum. Şu anda Almanca dersleri görüyorum ve notlarım iyi. Tabii ki A1 seviyelerinde gördüğümüz için muhtemelen kolay geliyordur fakat yine de kendimi geliştirebilirim diye düşünüyorum
Almancanı daha sonra kurslarla birlikte geliştirebilirsin, dediğin gibi A1 olduğu için şimdilik kolay, ben de A1 Almanca gördüğüm için biliyorum.

Asıl TYT herkesin işi adı üstünde temel yeterlilik testi, AYT zor kısım önüne parabol koysam yapar mısın mesela?
Dil bölümü için konuştum. Arkadaş Ayt ye girmeyecek.

Ben matematiğe çok önyargıyla yaklaştım ve muhtemelen bu yüzden başaramadım hiç. Dil bölümüne geçtiğim zaman boş zamanlarımda ufak tekrarlar ve soru çözümleriyle toparlarım herhalde.
Matematik inanın çok kolay hocam. Dil bölümünde vaktiniz olur zaten. Sayısal öğrencisi gibi hayatsız olmazsınız.

TYT konusunda haksız sayılmazsınız, bunun için ya sağlam bir program oluşturacak kendisine ya da okuldaki kurslarla, imkanı varsa dershane falan. Biraz da ilk dediğinize katılıyorum, sadece İngilizce öğrenmek için dil okumaması daha iyi olur.

Almancanı daha sonra kurslarla birlikte geliştirebilirsin, dediğin gibi A1 olduğu için şimdilik kolay, ben de A1 Almanca gördüğüm için biliyorum.
12. Sınıf dil öğrencisi olduğunuzu söylemiştiniz, siz şu anda hangi dil alanında ilerlemektesiniz, önerileriniz var mı?

Dil bölümü için konuştum. Arkadaş Ayt ye girmeyecek.

Matematik inanın çok kolay hocam. Dil bölümünde vaktiniz olur zaten. Sayısal öğrencisi gibi hayatsız olmazsınız.
Umarım başarabilirim hocam şu matematiği. Tek korkum matematik zaten gerçekten.

12. Sınıf dil öğrencisi olduğunuzu söylemiştiniz, siz şu anda hangi dil alanında ilerlemektesiniz, önerileriniz var mı?

Umarım başarabilirim hocam şu matematiği. Tek korkum matematik zaten gerçekten.
Bende eskiden 10. Sınıfta matematikten korkardım. Sonra ayt konularını görünce özledim TYT matematiği. Hemde baya.😀 İnanın bana TYT matematik çok kolay.

Klasik bir öneri olacak ama gerçekten kelimelere önem ver. Eğer ezberleme konusunda sorunun varsa biraz daha örnek cümleler kurarak öğrenmeye çalış. Kendimden örnek verirsem ben şu an bunun cefasını çekiyorum. Dil bilgisine gelirsek öğretmeniniz büyük ihtimal 11. sınıfta konuları bitirecek o yüzden iyi öğrenmeye dikkat et. 12. sınıfta konuları biraz daha geçeceksiniz.

okunabilir bence. Benim okuldaki öğretmenim yeminli tercümanlık yapıyor sağlam para kazanıyordu. Bu arada yukarıda arkadaşlar TYT mat basit demiş. TYT mat sınavdaki en zor yer. 1 yıl boyunca TYT çalışın yine yapamayacağınız sorular olacak. TYT mat bitmez. Bitmesi demek matematiği çözmek demektir. Temel matematik sadece sözde. Zaten temeller olmadan üstüne çıkılmıyor. Her öğretmen AYT matı anlatır ama hepsi TYT matematik anlatamaz. Dediğim gibi TYT mat bitmez. Aksini söyleyen yalan söylüyordur.

Geri
Yukarı