Lisede Dil Bölümünü Seçmek

Makaleler
6
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba, lise 10. sınıf öğrencisiyim ve geleceğim hakkında endişelerim var. TEOG'dan 400 puan alarak fazlasıyla sıradan bir liseye yerleştim, derslerime gelecek olursak sayısala dair hiçbir şeyim yok ve hiçbir zaman da olmadı, sözel derslerim ise fena değil ama en iyi olduğum şey İngilizce. Okulda en iyi İngilizceye sahip öğrenciyim, yazılıları çerez niyetine yutuyor, hiçbir dersi dinlemiyorum çünkü çok çok basit şeyler anlatılıyor, sinirden ağladığım bile oldu. Öğretmen öğrencilere 1. sınıf muamelesi yapıyor, gerçekten İngilizce için inanılmaz berbat bir ortam var. Sanırım dil bölümünü okulda sadece ben seçeceğim ya da sırf ağır dersler işlememek için bu bölümü seçmiş kalın kafalılara eşlik edeceğim. Bu 'sıradan' liseye özel okuldan geldim, 11. sınıfta temel liseye gitmeyi düşünüyorum, temel lisenin bana faydası ne olur? Diğer bir sorum ise dil bölümünü seçersem ilerde hangi mesleklere sahip olabilirim ve hayatımın geri kalanında rahat edebilir miyim?

Bunun dışında BAL liginde futbolcuyum, kendimi bildim bileli teknik direktör olmak istiyorum ve bu BAL liginde oynayan birisi için zor bir şey değil. İleride antrenörlük dersleri almayı düşünüyorum ama kurs bedeli yaklaşık 40.000₺'yi buluyor ve UEFA Pro Lisans'a ulaşabilmek için 10 yılınızı vermeniz gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dil bölümünü seçersen çok rahat edeceğine eminim. Zaten İngilizce cepte diyorsun, diğer dillere yönelirsen havacılıkta iyi bir paraya, güzel şartlarda iş bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı