Lisede edebiyat ve 3 dersten kalınca sınıfta kalınır mı?

Genel ortalamanız kaç?
2 dönemin ortalaması 50 yi geçiyor ama edebiyat ve 3 dersten kalan kalıyor dediler
Hocam sistem;

Eki Görüntüle 1398309

Birinci ve 2.dönem ortalaması sayılıyor yani ilk dönem 70 ortalaması olan bir ders ikinci dönem 30 olmalı en az.

Mesela örnekteki öğrencinin ortalaması 50 değil ve 4 adet zayıfı var sınıfta kalır.
Ortalamam 50 üstü edebiyat ve 4 dersten kalıyorum lise 2 yim geçermi teşekkürler

@herkese tşk sorumlu olarak geçersiniz eğer yıl sonu ortalamanız 50 ve üzeri düşüyorsa. Sorumlu olarak geçme sebebiniz de Edebiyat'tır. Ben yorumumda detaylı olarak belirttim ama gördüğüm kadarıyla okumamışsınız, ben o kadar yazıyı boşuna yazmışım.

2 dönemin ortalaması 50'yi geçiyor ama edebiyat ve 3 dersten kalan kalıyor dediler.

Ortalamam 50 üstü edebiyat ve 4 dersten kalıyorum lise 2'yim geçer mi teşekkürler.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE eminim benden daha bilgilidir onun mesajlarını gözden geçirin ama sınıfta kalmayacağınızı söyleyeyim.

@Nitroshock6 yok estağfurullah. Onu demek istemedim ancak arkadaşın o kadar yorumu alıntılayıp benim yoruma cevap vermeyince gereksiz yere yazdığımı düşündüm o kadar yazıyı.
Kusura bakma abi yeni yeni kullanıyorum technopatın bu sitesini yorumunu bile görmedim ama teşekkür ediyorum hepinize 👑❤️

Geri
Yukarı