Çözüldü Lisede kaç alırsak sınıfı geçebiliriz?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Daha 9. sınıfım dersler çok zor yapabileceğimi sanmıyorum y. T. Sayesinde hele ortak sınavlar.
Bu dönem su yıl çok zor olacak 3 dersten kalan sınıf tekrarı eğer geçen dönem 9 dan 10 geçtiyseniz veya bu yıl yeni liseye başlamadıysanız (uzun lafın kısası 9 dan büyükseniz(10.sınıf 11 ve12. sınıf 6 ders yasa yeni gelen 9lara ) .
Bu dönem su yıl çok zor olacak 3 dersten kalan sınıf tekrarı eğer geçen dönem 9'dan 10 geçtiyseniz veya bu yıl yeni liseye başlamadıysanız (uzun lafın kısası 9'dan büyükseniz(10.sınıf 11 ve12. sınıf 6 ders yasa yeni gelen 9'lara ).

Anlayamadım mesajınızı.

10, 11, 12'ler ile neyi kast ettiniz?

Anlayamadım mesajınızı.

10, 11, 12'ler ile neyi kast ettiniz?
Onlar eski sistemle devam . Yeni 9lar yeni sistem ile döneme başladılar .

Yav 70 olayı ortaokul için bizim hoca derdi o zamanda.

Neyse boş ver birisi için girdiğim konuya bak iyi sosyaller.
Hocam siz çok ağrasif davranıyorsunuz . Zaten konu çözüldü . Edebiyattan yüksek puan almalı . İyi Akşamlar ...

Onlar eski sistemle devam. Yeni 9'lar yeni sistem ile döneme başladılar.

Hocam siz çok agresif davranıyorsunuz. Zaten konu çözüldü. Edebiyattan yüksek puan almalı. İyi akşamlar...

Anladım. Ben 11'e gidiyorum benim öğretmenlerim arada bahsediyor geçen gün her öğretmenden milli eğitim bakanlığı adına ekim sonunda hangi konularda olacakları bilgisi istenmiş.

Bize derste bu şekilde söyledi ve bize ortak sınav olacağını söylüyor çoğu öğretmen. Bilginizin doğru olduğundan emin misiniz?

Eski sistemden devam değil maalesef sınavlar artık klasik olacak.

Anladım. Ben 11'e gidiyorum benim öğretmenlerim arada bahsediyor geçen gün her öğretmenden milli eğitim bakanlığı adına ekim sonunda hangi konularda olacakları bilgisi istenmiş.

Bize derste bu şekilde söyledi ve bize ortak sınav olacağını söylüyor çoğu öğretmen. Bilginizin doğru olduğundan emin misiniz?

Eski sistemden devam değil maalesef sınavlar artık klasik olacak.
İlerleyen günlerde en doğru bilgiler yayınlanacaktır . Yarın 4 . okul haftası bitiyor. Sınavlara yakın Yazılı bir açıklama gelecektir . En doğru bilgiyi ilerdeki zamanlarda öğreniriz .

Türk dili ve edebiyatı için net bildiğim tek şey 70 aşağısından ziyade 2 oturum şekline yapılacağı yani yazılı ve uygulama şeklinde galiba uygulamadan kastları nedir bilmiyorum ama kesin zor bir şey. Yani bu sadece Türkçe için yani ortaokul ve ilkokullarda kalırsa yine iyi çünkü ikisi üst üste sınıfın yarısı kalır muhabbetleri doğru olur. 🫥

Liseli arkadaşlar biraz sinirlenmiş ama tekrar söylüyorum Türkçe gereksinimin sadece ortaokulda olacağı diye bir açıklama yapılmadı. Herkes bakanın sözünü farklı yorumluyor ama şöyle düşünürseniz doğruyu kendiniz bulabilirsiniz. İlkokul çocuklarına 70'i şart koşup o dersin devamı olan edebiyata koşmamaları sizce mümkün mü ? Ayrıca üniversiteyi kazananların dillerini ne kadar kötü kullandıklarını gördükleri için bütün üniversite bölümlerine Türk Dili ve Edebiyatı dersini zorunlu olarak müfredata eklettikleri halde ?

Geri
Yukarı