Çözüldü Lisede kaç alırsak sınıfı geçebiliriz?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Daha 9. sınıfım dersler çok zor yapabileceğimi sanmıyorum y. T. Sayesinde hele ortak sınavlar.
Bu dönem su yıl çok zor olacak 3 dersten kalan sınıf tekrarı eğer geçen dönem 9 dan 10 geçtiyseniz veya bu yıl yeni liseye başlamadıysanız (uzun lafın kısası 9 dan büyükseniz(10.sınıf 11 ve12. sınıf 6 ders yasa yeni gelen 9lara ) .
Hayır yasa liseye diye biliyorum yani 70 olması lazım maalesef.
Lise için değil, lisede Türkçe diye bir ders yok. O kural ortaokul ve ilkokullara geçerli.

Edebiyat ortalaman 50 veya üstünde olması gerekli. Ayrıca 3 dersten fazla derstende kalmaman gerekiyor.

Daha 9. sınıfım dersler çok zor yapabileceğimi sanmıyorum y. T. Sayesinde hele ortak sınavlar.
Bu dönem su yıl çok zor olacak 3 dersten kalan sınıf tekrarı eğer geçen dönem 9 dan 10 geçtiyseniz veya bu yıl yeni liseye başlamadıysanız (uzun lafın kısası 9 dan büyükseniz(10.sınıf 11 ve12. sınıf 6 ders yasa yeni gelen 9lara ) .

Çözüm
Türkçe ortalamanın 70 olması lazım.

Çalışırsan yaparsın.

Sağ ol reis.

Bu dönem su yıl çok zor olacak 3 dersten kalan sınıf tekrarı eğer geçen dönem 9'dan 10 geçtiyseniz veya bu yıl yeni liseye başlamadıysanız (uzun lafın kısası 9'dan büyükseniz(10.sınıf 11 ve12. sınıf 6 ders yasa yeni gelen 9'lara ).

Yeni 9'um ben :D

İlk olarak 9. sınıfa geçtiğiniz için yeni sınıfta kalma sistemine tabiisiniz yani 50'den düşük aldığınız her dersten genel ortalamanıza bakılmaksınız kalacaksınız. Bir dönemde 3'den fazla veya toplamda se 6 dersten fazla dersten kalırsanız ise dönem tekrarına gireceksiniz.

Türkçe dersinden 70 alıp geçme konusunda ise resmi bir açıklama yok ama benim tahminim ve mantıklı olan bunun Türk Dili ve Edebiyatı dersinde de geçerli olacağı yönünde çünkü İlköğretimde Türkçe dersine 70 şartı koyup ortaöğretimde ise o dersin muadili olan Türk Dili ve Edebiyatı dersine 70 şartı koymamak abes kaçar.

Sağ ol reis.

Geçmiş olsun. Ya çalışırsın reis ya çalışırsın. 3 ders olarak ben olsam matematik İngilizceve biyoloji olarak düşünürüm (fizikde olabilir ) diğer derslerden geçsen iyi olur. Bu benim strarejim olurdu mesela sende kendine çözüm üretsen iyi olur.

Sağ ol reis.

Lise olduğunu şimdi gördüm, lisede Türkçe diye bir ders yok zaten. Edebiyat ortalamanı 50 altına düşürme. Hatta işini sağlama almak için 70 üstü tutmaya çok gayret göster. Ek olarak 3 tane dersten de kalmamaya gayret et.

@yus4ff belirtmiş zaten üstte.

Devamsızlık konusunda da özürsüz devamsızlığın 10 günü geçmesin, geçtiği halde kalırsın, af falan da yapmazlar bu sene.

Geri
Yukarı