Lisede kapı nöbetçiliği yasal mı?

Yani kat nöbetçiliği çok yaptım şu an kapı nöbetçisiyim ilk defa(11.sınıfım) ve gelen giden kaydını tutuyorum. Yani bence bu eğer yasalsa acizlik artık gerçekten rezalet. Hem dersten geri bırakıyorlar hem de saatlerce kayıt tutturuyorlar bir hata yapınca kızıyolar bu nedir ya. Devletin her okula bir tane güvenlik koyacak parası yok mu?

Kat nöbetçiliği çok sıkıcı bence, kapı nöbetçiliği yapmıştım hayatımın en heyecanlı anlarını yaşıyormuşum farkında değildim. Bence her öğrenci yapmalı.

8 saat okulu korumuyorsun, sen orada sana verilen sorumluluğu yerine getiriyorsun.

15 yıl önce ben lisedeyken bile olan bir şeydi bu. Eğitim sisteminde aksaklıklar ve hatalar olabilir fakat bence bu doğru bir uygulama. Ne yazık ki benim zamanımda ki kaliteli liseler yok artık. Ama kabahat biraz da siz öğrencilerde. Her şeydem o kadar şikayet ediyorsunuz ki hocalar her şeye rağmen doğrusunu yapmaya korkuyor. Aradan bir öğrencinin işine gelmediğinde yapılanlar şikayet ediyorsunuz hemen.
Dostum çok yanlış düşünüyorsun. Okullar zaten tam bir saçmalık. Aslında okul ilim irfan öğretilen, kişiliklerin oturduğu, sosyal, psikolojik anlamda gelişmelerin olduğu bir kurum ama günümüzde böyle değil. Ayrıca koruyorum demedim boş boş oturuyorum. Her şeyden şikayet etmiyorum gerektiğinde şikayet ediyorum. Konfor aramam, süt bebesi değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı