Lisede kapı nöbetçiliği yasal mı?

Mertrt_01

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yani kat nöbetçiliği çok yaptım şu an kapı nöbetçisiyim ilk defa(11.sınıfım) ve gelen giden kaydını tutuyorum. Yani bence bu eğer yasalsa acizlik artık gerçekten rezalet. Hem dersten geri bırakıyorlar hem de saatlerce kayıt tutturuyorlar bir hata yapınca kızıyolar bu nedir ya. Devletin her okula bir tane güvenlik koyacak parası yok mu?

Ben nöbetçi olmak istemiyorum dendiğinde olunmuyordu, yok mu sizde? Söylemiş miydin hiç?

Yani kat nöbetçiliği çok yaptım şu an kapı nöbetçisiyim ilk defa(11.sınıfım) ve gelen giden kaydını tutuyorum. Yani bence bu eğer yasalsa acizlik artık gerçekten rezalet. Hem dersten geri bırakıyorlar hem de saatlerce kayıt tutturuyorlar bir hata yapınca kızıyolar bu nedir ya. Devletin her okula bir tane güvenlik koyacak parası yok mu?

Yıllardır tüm okullarda uygulanan bir şey. Öğrencilere sorumluluk duygusu aşılamak için yapılan bir uygulama. Siz yeni nesil okulu eğlence kampı ve sadece ders görülen yer sanıyorsunuz nedense. Hoş sizde de kabahat yok, adam akıllı hoca kalmamış ki size anlatsın.

Okul sosyal becerilerin geliştiği, sorumluluk hissini oluştuğu, toplumsal kuralların öğrenildiği yerdir. Adı üstünde eğitim ve öğretim kurumları bunlar. Sadece ders anlatılsaydı sadece öğretim kurumu olurdu adı.

Bu arada Japonya'da çoğu okulda sınıf ve okul temizliği bile öğretmen ve öğrenciler tarafından beraber yapılıyor.

Okullarda güvenlik olsa da yapılıyor bu görev. Yapmak istemiyorsan eğer zorlamazlar seni. Ben seve seve yapardım. Hem boş muhabbet yapardık hem de kafa dinlerdik. Keyif almaya bak. İstemiyorsan da istemiyorum de.

Yıllardır tüm okullarda uygulanan bir şey. Öğrencilere sorumluluk duygusu aşılamak için yapılan bir uygulama. Siz yeni nesil okulu eğlence kampı ve sadece ders görülen yer sanıyorsunuz nedense. Hoş sizde de kabahat yok, adam akıllı hoca kalmamış ki size anlatsın.

Okul sosyal becerilerin geliştiği, sorumluluk hissini oluştuğu, toplumsal kuralların öğrenildiği yerdir. Adı üstünde eğitim ve öğretim kurumları bunlar. Sadece ders anlatılsaydı sadece öğretim kurumu olurdu adı.

Bu arada Japonya'da çoğu okulda sınıf ve okul temizliği bile öğretmen ve öğrenciler tarafından beraber yapılıyor.
Öğrencinin eğitim hakkını elinden alıyorsa da mı?
Okuldan sonra temizleyin okulu, okulda ders yapılır.

Öğrencinin eğitim hakkını elinden alıyorsa da mı?
Okuldan sonra temizleyin okulu, okulda ders yapılır.

Sistemler arasında tabii ki farklılık olur. Yılda 1 kez bilemedin 2 kez nöbetçi oluyorsun. Bu herhangi bir eğitim hakkını elinden almıyor. Eksiğin olursa zaten öğretmenlerin yardım eder.

Sosyal beceriler ve sorumluluk duygusu ile iş bitirci olmak çoğu zaman derslerden önemlidir.

Okullarda normal nöbetçiliği anlarım fakat askerde gibi girenleri çıkanları not alıp kapının başına dikilen nöbetçilik tarzını ilk defa sizden duyuyorum ben yasal değil diye düşünüyorum.

Yıllardır tüm okullarda uygulanan bir şey. Öğrencilere sorumluluk duygusu aşılamak için yapılan bir uygulama. Siz yeni nesil okulu eğlence kampı ve sadece ders görülen yer sanıyorsunuz nedense. Hoş sizde de kabahat yok, adamakıllı hoca kalmamış ki size anlatsın.

Dostum zaten bizim eğitim sistemi baştan aşağı saçma bizim kişiliklerimizi bozuyolar hepimizi aynı insana çeviriyorlar hapishane gibi bir yer. Bu kadar saçma sapan sistemin içinde bunu mu düşünüyolar cidden? Eğer bizim kişiliğimizi geliştirmek istiyorlarsa daha farklı şeyler yapılmalı. Güvenlik kulübesinde 8 saat nöbet tutmak değil.

Dostum zaten bizim eğitim sistemi baştan aşağı saçma bizim kişiliklerimizi bozuyolar hepimizi aynı insana çeviriyorlar hapishane gibi bir yer. Bu kadar saçma sapan sistemin içinde bunu mu düşünüyolar cidden? Eğer bizim kişiliğimizi geliştirmek istiyorlarsa daha farklı şeyler yapılmalı. Güvenlik kulübesinde 8 saat nöbet tutmak değil.

8 saat okulu korumuyorsun, sen orada sana verilen sorumluluğu yerine getiriyorsun.

15 yıl önce ben lisedeyken bile olan bir şeydi bu. Eğitim sisteminde aksaklıklar ve hatalar olabilir fakat bence bu doğru bir uygulama. Ne yazık ki benim zamanımda ki kaliteli liseler yok artık. Ama kabahat biraz da siz öğrencilerde. Her şeydem o kadar şikayet ediyorsunuz ki hocalar her şeye rağmen doğrusunu yapmaya korkuyor. Aradan bir öğrencinin işine gelmediğinde yapılanlar şikayet ediyorsunuz hemen.

Yeni konular

Geri
Yukarı