Lisede nasıl para kazanılır?

emies

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba lise 3.sınıfım. Adım emir. Okulumda derslerime çalışırken bazen para eksikliği yaşıyorum. Ailemden istesem verirler fakat istemeyi sevmiyorum. Okulum 5'te bitiyor. Haliyle yarı zamanlı girebileceğim bir iş yok. Ticareti şahsen seviyorum. Acaba okulda, internette veya normal alanlarda para kazanmamı sağlayabilecek bir tavsiyeniz var mı? Aslında tavsiyeden çok tecrübe dinlemek istiyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba lise 3.sınıfım. Adım emir. Okulumda derslerime çalışırken bazen para eksikliği yaşıyorum. Ailemden istesem verirler fakat istemeyi sevmiyorum. Okulum 5'te bitiyor. Haliyle yarı zamanlı girebileceğim bir iş yok. Ticareti şahsen seviyorum. Acaba okulda, internette veya normal alanlarda para kazanmamı sağlayabilecek bir tavsiyeniz var mı? Aslında tavsiyeden çok tecrübe dinlemek istiyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim...
En mantıklısı ticaret hocam. Oyun hesapları alıp satabilirsiniz. Web sitesi yapma, tasarım yapma vs. öğrenip onlardan freelancer olarak para kazanabilirsiniz.

Herhangi bir vasfın yoksa kazanabileceğini düşünüyorum. Özelliklerin neler ve bir insana ne gibi bir hizmet sunabilirsin?
Derslerim iyi. İngilizcem orta seviyede var. İyi oyun oynuyorum. Enerjiğim ve samimiyim. İnsanlarla konuşmaya çekinmem. Bunlar dışında pek vasfım yok sanırım.

Pek geliri olmasa da hobi olarak yapabilirsin. İlgi alanlarına göre varsa işportacı veya 2. elcilerden (ucuza bulursan) ürün alıyorsun, 2. el satış sitelerinde ilan veriyorsun gelip alıyorlar. Tabi ne kadara nasıl bir şey sattığın da önemli. Piyasada fiyatından daha ucuza ilana koyarsan satma ihtimali yükselir.

Yeni konular

Geri
Yukarı