Lisede ne yapılmalı?

xDizZzy

Hectopat
Daha fazla  
Abilerim, ablalarım artık her neyse. 8.sınıf'ı Allah'a şükürler olsun atlattım. Lise 1'e geçtim. Lise ortamının farklı olduğunu biliyorum. Nasıl davranmalıyım? Arkadaş edinmek için karşı tarafın adım atmasını mı beklemeliyim? Kendimi derslerle çok yormalı mıyım? Bu arada acayip utangaç birisiyimdir, annemden su bile istemeye utanırım, hasta halimle gidip kendim alırım o kadar yani. Anadolu lisesinde okuyacağım. Bana taktikler verin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence düzgün bir biçimde plan yap kendine. Arkadaş konusuna gelirsek sakın arkadaş edineceğim diye kendini bozma bu zamana kadar neysen o ol.

Sigaradan uzak dur. Sınıfta etkin bir insan ol. Kendini sürekli geliştirmeye çalış. Boş vakitlerini verimli değerlendir. Dersleri salma. İlk gireceğin sınavlar seni ben nereye geldim diye düşündürebilir. Ama onlar iyi günlerin olacak. Moral bozmadan devam et. Arkadaş çevrende her türlü pis işleri yapan kişiler olacak. Selamın olsun ama yakınlığın olmasın. Lisenin bir gün biteceğini bilerek oku. Son olarak vvarsa yeteneğin okul takımlarından sakın ha kaçma.

Sigaradan uzak dur. Sınıfta etkin bir insan ol. Kendini sürekli geliştirmeye çalış. Boş vakitlerini verimli değerlendir. Dersleri salma. İlk gireceğin sınavlar seni ben nereye geldim diye düşündürebilir. Ama onlar iyi günlerin olacak. Moral bozmadan devam et. Arkadaş çevrende her türlü pis işleri yapan kişiler olacak. Selamın olsun ama yakınlığın olmasın. Lisenin bir gün biteceğini bilerek oku. Son olarak vvarsa yeteneğin okul takımlarından sakın ha kaçma.

Sigara asla içmem sigara içen kardeşim de olsa ondan uzaklaşırım.

Git bir tane sıraya otur, sınıflarda sıralar kişiye göre getirildiği için yanın muhtemelen boş kalmaz. 1 yıl zaten susarak geçmez, illa konuşursun ve devamı da gelir. Atarlı olma, karı kız diye dolaşma, dersleri arka plana atma ( Çok kasmana da gerek yok. ), çok sessiz de kalma bence. Bu arada komiklik yapayım deme, benim durumuma düşersin...

Geri
Yukarı