Lisede ne yapılmalı?

Hocam bende bir sorun var, ben kızlardan tırsıyorum. 🤫😁
Kızlardan korkmanıza veya uzak durmanıza gerek yok. Sadece yaşadığınız şeylerin geçici olduğunu, lise bittiğinde arkadaşlıkların da çoğunun biteceğini ve daha yaşıtlarınızdan kimsenin olgunlaşmadığını, karakterinin oturmadığının bilincinde olun.

Hocam ben mesela arkadaşlara ayak uydurmalı mıyım? (Okuldan kaçalım vs. derseler.) (aslında yapmam bu zamana kadar hiçbir suça karışmadım.)

Kitap okumayı sevmiyorum ama deneyeceğim lise de.
Okuldan kaçmak da suç demeyin artık. Okulun tadı tuzudur bunlar. İlerde arkana bakınca anıların olsun. İyi arkadaşlar edin ama zamanla o arkadaş kelimesi dosta dönüşsün. Böyle zaman geçince eskiye bakıp ne kadar eğlenmiştik diyebil.

Eğer okumak gibi bir isteğin varsa her gün işlediğin konuları evde 1 saat tekrar et, bide üstüne en az beşer soru çözdün mü her tekrar ettiğin konudan tamamdır. Abi ben 9- 10'u salayım 11- 12'de çalışırım demekle olmuyor. Bunu kesinlikle öneririm zaman çok hızlı geçiyor.

Kızlardan korkmanıza veya uzak durmanıza gerek yok. Sadece yaşadığınız şeylerin geçici olduğunu, lise bittiğinde arkadaşlıkların da çoğunun biteceğini ve daha yaşıtlarınızdan kimsenin olgunlaşmadığını, karakterinin oturmadığının bilincinde olun.

Şuan tek bilincinde olduğum şey, kötü dayak yiyeceğim. :/

İlk önce en önemlisi derslerini ihmal etme bol bol tekrar yap kitap oku yani kendini geliştirmeye bak. Ondan sonra gerisi gelecektir.

Geri
Yukarı