Lisede notlarım çok düştü

mooncake0

Centipat
Daha fazla  
Bu sene 9. sınıfa geçtim özel bir liseye burslu olarak gittim ilk sınavlarda 80 altında notum yoktu şimdi çok düştü kimya 55 coğrafya 67 edebiyat 76 ve daha açıklanmamış sınavlarım var yani daha çok düşebilir. Babam çok kızıyor bilgisayarı elimden alacağını falan söylüyor ama bu olanların bilgisayarla alakası yok sınav haftası bilgisayar neredeyse hiç oynamadım. Bursunu kaybetme yoksa hiçbir yere gidemezsin falan diyor ama ortalamam 91 bunu söyleyince 80 altında notun gelmeyecek diyor. Bu burs kaybetme olayını bilen var mı neye göre belirleniyor neyin altına düşünce burs kesiliyor ayrıca bu durumu düzeltmek için ne yapmalıyım ailemi nasıl ikna etmeliyim ve notlarımı nasıl tekrar düzene sokabilirim rica ediyorum yardım edin.

Dersleri derste dinlemiyor musun? Eve gidince tekrar mı etmiyorsun? Bunları yapıp sınav haftası da çalışırsan düşmemesi lazım.

Dersleri derste dinlemiyor musun? Eve gidince tekrar mı etmiyorsun? Bunları yapıp sınav haftası da çalışırsan düşmemesi lazım.
Bunlarla alakası yok hocam, olmayınca olmuyor. Soruna gelecek olursak özel okulların notlardan dolayı burs kesebileceğini sanmıyorum. Zaten özel okullarda notlar genellikle şişirme oluyor, hocaların sözlüyü yüksek verse 80 geçmeyenlerden de performans ödevi istesen hallolur diye düşümüyorum fazla düşük değil notların.

Yapıyorum aslında ama

Bunlarla alakası yok hocam, olmayınca olmuyor. Soruna gelecek olursak özel okulların notlardan dolayı burs kesebileceğini sanmıyorum. Zaten özel okullarda notlar genellikle şişirme oluyor, hocaların sözlüyü yüksek verse 80 geçmeyenlerden de performans ödevi istesen hallolur diye düşümüyorum fazla düşük değil notların.
Notları şişirme gibi bir durum yok ama hocaların çoğunluğu sözlüye yüksek giriyor
Ayrıca babama göre her şeyin sebebi bilgisayar lgsden sonraki gün bile çok bilgisayar oynuyorum diye elinden alıcam falan diyodu gerçekten bıktım artık her şeyde bilgisayarla tehdit ediyor
Notlarım da tamam düşük ama ortalamam iyi bursu kaybetmem diyorum 80 altına düşmeyeceksin diyor lgs senemde de seneye rahat olacaksın full yatacaksın diyodu hiç rahat değilim yeni dersler yeni öğretmenler yeni ortam bide okuldaki neredeyse herkes eskiden beri arkadaş oldukları için o ortama girmeye çalışmak sürekli birlik olup dalga geçilmesi vb bunları da atlatmak kolay değilken babam beni hala bilgisayarla tehdit ediyor keşke devlete gitseydim diyorum notlarım daha da düşerdi belki ama en azından sürekli yok bursunu kaybetme yok şunu yapma bunu etme olmazdı gerçi devlete gitsem de yine kızıp bilgisayar telefon gibi şeylerle tehdit edecekti

Son düzenleme:
Yapıyorum aslında ama.

Notları şişirme gibi bir durum yok ama hocaların çoğunluğu sözlüye yüksek giriyor.
Ayrıca babama göre her şeyin sebebi bilgisayar LGS'den sonraki gün bile çok bilgisayar oynuyorum diye elinden alacağım falan diyordu gerçekten bıktım artık her şeyde bilgisayarla tehdit ediyor.
Notlarım da tamam düşük ama ortalamam iyi bursu kaybetmem diyorum 80 altına düşmeyeceksin diyor LGS senemde de seneye rahat olacaksın Full yatacaksın diyordu hiç rahat değilim yeni dersler yeni öğretmenler yeni ortam bir de okuldaki neredeyse herkes eskiden beri arkadaş oldukları için o ortama girmeye çalışmak sürekli birlik olup dalga geçilmesi vb bunları da atlatmak kolay değilken babam beni hala bilgisayarla tehdit ediyor keşke devlete gitseydim diyorum notlarım daha da düşerdi belki ama en azından sürekli yok bursunu kaybetme yok şunu yapma bunu etme olmazdı gerçi devlete gitsem de yine kızıp bilgisayar telefon gibi şeylerle tehdit edecekti.

Baban için başarısızlığının tek sebebi bilgisayar. Peki ya bilgisayar gibi bir sorunun olmasaydı? Bir süre bilgisayarı kaldırıp aynı şekilde ilerlemeyi dene. Yüksek ihtimalle değişiklik olmayacak. Bu konuda babanın söyleyecek bir şeyi de kalmayacak. Ama telefona da bakma tabii ki bu süreç içerisinde. Benim babam da LGS'den sonra bilgisayar yüzünden böyle şöyle diye hikaye anlatıyordu. Ne oldu peki? Bilgisayar sayesinde kendimi geliştirdim. Bilgisayarım şu an ufak bir arıza yaşıyor ve kullanamıyorum. Kendi performansımın düştüğünü hissediyorum. YouTube'da birçok güzel kanal var. Onlar benim bazı eksikliklerimi kapatıyordu. Şu an ise kapatamıyor. Bu durumu kendi lehine çevirmek senin elinde anlayacağın.

Yeni konular

Geri
Yukarı