Lisede sınıfta kalma

efeyumak

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar açıkçası lisede sınıfta kalma olaylarını cok bilgim yok tek bildigim 3 dersten kalırsan sınıfta kalıyorsun bir kaçta tane sorularım olacak ilk dönem 2 dersten kaldım diyelim. 2. dönemde 2 dersten kaldım toplam 4 oluyor, yani sınıfta mı kalıyorum? Ama ana ortalama 50'nin üstünde ve hocamız şey demişti 5. gün özürsüz devamsızlıkta belge alamıyorsun karnene belge gelmiyor ama internetten bakarsan belgeni görüyorsun demişti. Bu doğru mu ve bir ders ortalaman 50'nin altındaysa da belge alamıyorsun, o da mı aynı şekilde internetten bakabiliyor musun yoksa hepsi yanlış mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınıfta kalman için 2 dönemde toplam 6 dersten fazla zayıfının olması ve yıl sonu ortalamanın 50'nin altında olması gerekiyor.

Lisede sınıfta kalmak için gerçekten zorlaman gerekiyor.

Yazdıklarından pek bir şey anlamadım. Ama sınıfı geçmek için gereken şartları maddeler halinde sıralayacağım:
  • Yıl sonu ortalamanız 50 ve üzerinde olmalı. İki dönemin ortalaması baz alınıyor.
  • Şu kadar zayıfın üstünde zayıf dersin olursa kalırsın vs. diye bir şey yok.
  • İzinli devamsızlığın 20 günü, izinsiz devamsızlığın da 10 günü aşmamalı.
  • Edebiyat dersi sorumlu ders olduğu için yıl sonu edebiyat ortalaman 50 ve üzerinde düşmeli. Düşmemesi durumunda sorumlu geçiyorsun.

Sınıfta kalman için 2 dönemde toplam 6 dersten fazla zayıfının olması ve yıl sonu ortalamanın 50'nin altında olması gerekiyor.

Lisede sınıfta kalmak için gerçekten zorlaman gerekiyor.

Bir şey soracağım 1 dersin 2 dönemin notları alınmıyor mu mesela kimya ilk dönem ortalaman 40 2.dönem ortalaman 70 ortalaman 55 oluyor o dersin yani zayıf olmuyor değil mi yanlış bilmiyorum.

Yazdıklarından pek bir şey anlamadım. Ama sınıfı geçmek için gereken şartları maddeler halinde sıralayacağım:
  • Yıl sonu ortalamanız 50 ve üzerinde olmalı. İki dönemin ortalaması baz alınıyor.
  • Şu kadar zayıfın üstünde zayıf dersin olursa kalırsın vs. diye bir şey yok.
  • İzinli devamsızlığın 20 günü, izinsiz devamsızlığın da 10 günü aşmamalı.
  • Edebiyat dersi sorumlu ders olduğu için yıl sonu edebiyat ortalaman 50 ve üzerinde düşmeli. Düşmemesi durumunda sorumlu geçiyorsun.
Benim 9ve10dan 7 tane sorumluk va rbu dönem 50 yaparsam gecermiyim herkes farkli bisey söyluyor

Geri
Yukarı