Çözüldü Lisede sınıfta kalma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Liber Pater

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bizzat sınıfta kalmadığım için pek bilmiyorum. Öncelikle devamsızlıktan kalmayı açıklayabilir misiniz? Belge alma sınırı ve kalma sınırını? 14 gün özürlü, 8 gün özürsüz devamsızlık yapan bir öğrenci kaç gün daha özürlü/özürsüz devamsızlık yapabilir? Bir de ortalamanın 50 olduğunu varsaydığımız taktirde, kaç dersten kalırsa sınıf tekrarı yapılıyor? Kaldığı derslerin borcunu sonraki sene mi ödüyor? Son olarak 6 ders yükü olan bir dersten kalmak ile 2 ders yükü olan bir dersten kalmak aynı hükme mi sahip?

Çözüm
Devamsızlık sınırı, özürsüz 10'u geçmediği sürece ikisinin toplamı 30'u geçmemeli.
Özürsüz devamsızlık 10'u geçerse kalırsın.

Özürlü devamsızlıkta sınır yok ama toplamda 30'u geçerse sınıfta kalırsın.

Reis çözüldüm hiç yok beni işaretlersen sevinirim doğru bilgidir.

Hepinize teşekkürler. Son olarak doğrulamak için soracağım, önemli bir mesele çünkü:

• 14 gün özürlü, 8 gün özürsüz devamsızlığı ve 1 gün nöbeti olan;
  • Almanca, Fizik, Kimya, Matematik derslerinden kalan,
  • Daha önce hiç zayıfı olmamış bir öğrenci:
Sınıfta kalmaz ve sonraki sene alan derslerinden(Fen lisesi olduğu için sayısal) sorumluluk verir, 2 günü özürsüz olmak kaydıyla 8 gün daha devamsızlık yapabilir. Doğru mudur?

• 14 gün özürlü, 8 gün özürsüz devamsızlığı ve 1 gün nöbeti olan;
22 gün ediyor toplam devamsızlık devamsızlığınız, kalmazsınız. Özürsüz de 10 günü geçmemiş zaten.
  • Daha önce hiç zayıfı olmamış bir öğrenci:
Zayıf sayınız kalma ve geçmeye etki etmiyor, sorumluluğunuzu da etki etmiyor.
  • Almanca, Fizik, Kimya, Matematik derslerinden kalan,
(Fen lisesi olduğu için sayısal)
Eğer fen lisesinde bunlar Türk Dili ve Edebiyatı gibi bir ders ise yıl sonu 50 ortalamayı tutturamazsanız sorumlu geçersiniz ya da ilk dönem ortalamanıza bakılmaksızın ikinci dönem 70 ortalama.

Geri
Yukarı