Lisede Sınıfta Kalmama Şartları

• Konuyu başlatan Simo Hayha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 25B
Hayır, çalışmadan rahat değil sorumlu geçiliyor. Ben de kendimden biliyorum. İkinci dönem matematikten okulda tek 100 alan kişi olduğum halde (İnsanlar matematiği zor görürler ve bunu imkansız sanarlar. En azından bizim okuldakiler öyle) sorumlu olarak geçtim. Tüm derslerde ortalama bir öğrenci iseniz geçersiniz. Ama az da olsa çalışmalısınız, sonra benim gibi ağlarsınız.

Hayır, çalışmadan rahat değil sorumlu geçiliyor. Ben de kendimden biliyorum. İkinci dönem matematikten okulda tek 100 alan kişi olduğum halde (İnsanlar matematiği zor görürler ve bunu imkansız sanarlar. En azından bizim okuldakiler öyle) sorumlu olarak geçtim. Tüm derslerde ortalama bir öğrenci iseniz geçersiniz. Ama az da olsa çalışmalısınız, sonra benim gibi ağlarsınız.
Senin iq 1500 mü kardeş? Hiç çalışmadan matematikten 100 almışsın. Matematikten 100 alabiliyorsun ama 50 ortalamayı geçemiyorsun öylemi :D :D Beden resim seçmeli zaten tek başına yapıyor ortalamayı :D

@Crian O kadar değil. Aslında ben de bilmiyorum seviyesini. Bir de olay şu şekilde oldu. Müdür yada yardımcısı beni çağırmış, nöbetçi hoca seni çağırıyor dedi. Ben tam yerimden kalkarken matematik hocası sınıfa girdi Bekir 100 aldın dedi. Ben ilk şaşırdım. Sonra en zaman sınava girdik falan dedim. Sınav kağıdımı görünce hatırladım sınava girdiğimi.

İlk okulda matematiğim 20 idi, Lisede 83 yaptım. İsteyince sahiden oluyor da beni matematiğe çalışmaya iten şey programlama ile uğraşmam oldu. Bu arada matematiğe zeka işi felan diyenler var, Hepsi yalan. Matematik zeka işidir ama okulda öğretilen matematiği çalışan yapıyor zeki olan değil.

Senin iq 1500 mü kardeş? Hiç çalışmadan matematikten 100 almışsın. Matematikten 100 alabiliyorsun ama 50 ortalamayı geçemiyorsun öylemi :D :D Beden resim seçmeli zaten tek başına yapıyor ortalamayı :D
Ben matematik sınavlarında 2-3 yere bakıyorum sadece ve sene ortalamam matematik için 100 :D

Diyelimkilere bırakmayacaksın işi. Dersini dikkatli bir şekilde dinleyeceksin. Evine gelip o gün ne işledin tekrarını yapacaksın. Kitap ve yardımcı çalışma kitaplarından (dergi, test kitabı) o günün konusu ile ilgili test çözeceksin. Bilgisayara oturduğunda oyun onamayacaksın, derslerle ilgili konu anlatım ve sorun çözüm siteleri mevcut. Onları izleyip temelini sağlamlaştıracaksın. Sınavlara sınav günü değil bu şekilde günlük çalışma temposu yakalayıp çalışacaksın. Çözemediğin soruları okulda öğretmeninin yakasını yapışıp tenefüste veya başka bir zamanda soracaksın. Bu dediklerimi yaparsan zaten bu konu kalmama şartları değil derece yapma şartları nelerdir diye olur.
Hocam Lise 1 için bunlar geçerli mi ? Ortaokulda çok başarılıydım sayısalım mükemmelin üstünde ama sözel biraz kötü. 5 ama matematik kadar değil. Sayısalcıyım zaten. İngilizcem de B1 Intermediate seviyede. Lise 1'de öküz gibi çalışmak mı lazım ?

Çalışmadan yapıyorum. Kesin konuşamazsın. Yaptığım şey dersi dinlemek, kaynatmak ve hocanın sorduğu soruları çözmek. Ders dışında matematik sorusu sorsalar çözmem.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı