Lisede Sınıfta Kalmama Şartları

• Konuyu başlatan Simo Hayha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 25B
İleri de amele gibi sırtında yükle çalışmaktansa şimdi oturup kitapların başında çalışmak daha iyidir. Gençsiniz, oyun gezmek hakkınız ama ilerisi için dediğim gibi planlı çalışmanız lazım, bu konuda okulun rehber öğretmeninden de yardım alabilirsiniz.

Zaten ömrünüz okumakla geçecek temel dersleriniz sağlam olursa ilerisinde de kolaylık olur. Öss, üniversite, Kpss, belki daha da ilerletirseniz Ales, Yds bunlar durmak bilmez. Bunlar içinde tam bu yaşınızda sağlam çalışma sonrası sağlam temel almanıza bağlıdır.

Her insan her dersten anlamaz ama yapılacak en iyi şey dersi derste dinlemek. Dersi derste dinledikten sonra düzenli olarak sürekli tekrar etmek.Biraz gayret et.Kendini böyle alıştırır isen inan kolay olur senin için. Elinden gelenin en iyisini yaptığın zaman yine olmaz ise hoca zaten gayretini görünce sana yardımcı olacaktır. Ben sorun yaşadığım derslerde bunu yaptım her seferinde hocalar yardımcı oldu. Sen elinden gelenin en iyisini yap gerisi olacaktır emin ol. Okul hayatında başarılar dilerim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı