Lisede sorumlu sorumsuz geçme

4 dersten kaldım 9. sınıfım ama edebiyattan geçtim sorumluluk sınavına girer miyim ortalamam 50 üstü iki döneminde.
Sorumluluk sınavını vermen gerekir. Veremezsen verene kadar girersin. Senede 3 defa oluyordu sanırım. Gene veremezsen verene kadar mezun olamazsın. 4 5 ders olayı da yeni sanırım o konuda bir fikrim yok.

Herhangi bir sorumluluk sınavına girmezsin. İmam hatip lisesiysen bazı imam hatip dersleri, meslek lisesiysen de bazı imam hatip dersleri sorumlu ders olabiliyor. Her lise türü için de Edebiyat sorumlu derstir. Edebiyattan geçtiysen eğer kaç tane zayıfının oldugunun bir önemi yok geçiyorsun. Ek olarak kalma ve geçmeler ikinci döneme göre hesaplanıyor, ilk dönem ortalaman da iyidir umarım. Bir dersten ya da sınıfta kalmamak için yıl sonuna göre 50 olmalı ortalaması.

Herhangi bir sorumluluk sınavına girmezsin. İmam hatip lisesiysen bazı imam hatip dersleri, meslek lisesiysen de bazı imam hatip dersleri sorumlu ders olabiliyor. Her lise türü için de edebiyat sorumlu derstir. Edebiyattan geçtiysen eğer kaç tane zayıfının oldugunun bir önemi yok geçiyorsun. Ek olarak kalma ve geçmeler ikinci döneme göre hesaplanıyor, ilk dönem ortalaman da iyidir umarım. Bir dersten ya da sınıfta kalmamak için yıl sonuna göre 50 olmalı ortalaması.

Hocam bir şey sormak istiyorum. İmam hatipte Kuran-ı kerim ve Edebiyat baraj ders.
Ben diyelim 1. dönem karnem 50 ortalama ve 2 baraj dersten de geçmişim.
2. dönem ortalaması da 50 üstü ve yine baraj derslerden geçmişim, sorumluluk sınavı eklenmiyor değil mi?
Veya baraj dersten sadece 1 tanesinden kaldım o zaman ne oluyor? Cevap verirsen sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı