Lisede uzun saç yasağı

8.sınıfta saçım uzundu bayağı bir. Bir gün tenefüste yemeğimi yerken dersime bile girmeyen öğretmen bozuntusu (öğretmen bile demek istemiyorum) sınıfa girip bana baktı ardından senin saçın neden uzun dedi. Benim'de saçım çocukluğumdan beri uzundur öyle alışmışım hocam seviyorum uzun saçı dedim. Ardından bana "uzun saç yakışmaz erkeğe kız gibisin çok kötü bence" dedi. Ben de o zamanlar pek bir şey diyemedim ve sustum fakat susmam yetmedi herhalde. Ardından bana sen büyüdüğünde ne olmak istiyorsun diye sordu ben de o zamanlar hukuk okumak istiyordum söyledim. Buna karşılık "bir de hukuk mu okuyacaksın seni bu kılıkla kim hakim savcı yapar" dedi. O zamanlar hiçbir şey diyemedim öylece sustum. Ardından sınıfa beni seven müzik hocam girdi duymuş herhalde hocayı aldı yanına konuşarak gitti.

2021 senesinde artık uzun saça laf atan karşı çıkan birinden pek bir şey beklememek lazım. Bu insanlar bir de öğretmen olacak bize ders verecek. Uzun saç yasak falanda değil, yönetmelik kağıdını al göster bir daha yapabiliyor mu öyle. Böylelerini korkutmak lazım yoksa sana bana değil herkese yapar bu muameleyi.

Hocadan geçerli bir sebep iste, sunmazsa ve seni de diğerleri gibi dövmeye kalkışırsa hiç çekinme ve doğru müdüre söyle. Yasal bir zorunluluk yoksa kimse size saçınızı kestirtemez. Hakkını ara. Takma kimseyi hiçbir şey yapamaz.

Maalesef hoca işte bizde ezilen öğrencileriz. Ayrıca bir genç olarak saç uzatmam yani özel bakım benim hür hakkım kimseye hesap vermemeliyim.

Güzel demişsinizde okuldan atılcağını bilmsem direk dayak yemeye koşarım zaten tüm okul rahatlar :D ama sanmıyom bir şekilde yırtar. Öğretmen sonuçta.
Yırtacağını sanmıyorum. Öğretmen sizi dövmeye çalışırsa karşılık vermeyin ama bence. Sizi döverse ve yarın bir olay patlak verirse ekstradan - puan yazılır.

Resmiyette saçın bakımlı olması zorunda. Ancak saç uzatmamak konusunda bir yasak yok. Hocaya yasal olarak uzatma hakkının olduğunu söyleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı