Lisede uzun saç

Hiçbir şey. Kurul seni çağırdığında savunmanda yönetmeliğe aykırı bir hareketinin bulunmadığını dile getirirsin.

Dert ettiğine değmez. Bize de temiz biri olduğunu kanıtlaman gerekmiyor.
Temiz olduğumu kanıtlamam gerekmiyor biliyorum ama okulda çok kötü vaziyette olup öğretmenden örnek olarak o çocuk (saç kısalığı) gösterilince sinirlerim çok geriliyor.

Bu 2013'te yayınlanan ve tek parça olarak yayınlanan en güncel yönetmelik diye biliyorum.

208. maddede geçen 26/11/2012 tarihli ve 2012/3959 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ise burada.

Madde 4'ün e bendine bakılırsa aksi bir durum söylenmiyor.

Uşanka giymek bile daha riskli bir şey (siyasi olarak değerlendirilebilir) ve benim okuduğum zamanda uşanka giyen arkadaşıma gıkını çıkaran olmamıştı.

Öğrenci miyiz köle miyiz anlamadım? Kolsuz tişört, gömlek giyemez. Şort, tayt giyemez. Yırtık, delikli kıyafet giyemez. Saçları açık, boyasız olmalı. Eeee ne kaldı ki ne yapmamızı istiyorlar anlamadım.

Fiziksel şiddet olursa ailen ile birlikte olayı müdüre taşı. Ayrıca MEB öğrencinin uzun saçlı olmaması gerektiği hiç bir madde de yazmıyor, hocaya bunu diyebilirsiniz. MEB sadece toplu olması gerektiğini söylüyor yani uzun saç yasakmış vs. hepsi şehir efsanesi. Benim de saçım uzun bana bir şey demiyorlar. Ha derlerse MEB de böyle bir madde olmadığını söylerim devam ederse ve şiddete kadar giderse yanlış bilmiyor isem mesleğinden men bile edebilirim/edilebilir.

Hocanızın saçınıza karışmaya hakkı yok düzgün olduğu sürece. Oraya eğitim vermeye mi gidiyorsun, milletin saçına karışmaya mı yahu? Orasını ben de anlayamıyorum. Saçı düzgünse bırak işte öyle ama yok. İlla gıcıklık olacak.

Merhaba. Ben endüstri meslek lisesine giden bir 9. sınıf öğrencisiyim. Okulda çok sinirli bir öğretmen var ve dün beni okulda uzun saçlı gördüğü için (temiz ve toplu) saçlarımdan tutup "bunları haftaya görmeyeceğim" dedi. Bende dersimize girmediği için takmadım ama bugün öğrendim ki mesleki resim dersine o sinirli hoca giriyor. Benim saçlarıma yine laf edecek. Toplamama rağmen öz güvenim çok yoktur. Ne cevap verebilirim veya vurmaya vs. kalkarsa nereye başvurabilirim şikayet için?
Kardeşim ne oldu saçını kestin mi ? Daha laf ediyorlar mı

Yeni konular

Geri
Yukarı