Lisede zorbalığa uğruyorum

"Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir." diye bir söz var duydun mu hiç bilmiyorum. Hiç bunlarla konuştun mu bilmiyorum ama tatlı dilini kullan. Baktın olmuyor arkadaşlarınla birini tenha köşede yakala iyicene döv. Ha baktın bunlar aşiret bizim anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirecekler, direkt yol al başka sınıfa. Ailene değil de Okul İdaresi'ne taşıyabilirsin bu konuyu.

Usta keşke yardımcı olacak birisi olsaydı kendisi için ama şimdi kaçmak ileriki hayatında daha büyük sorunlara yol açar kaçmak her zaman çözüm değildir bazen en doğru yol en cesaret gerektiren yoldur.
O da farklı bir şeymiş 😅 Ben olsaydım hiç karışmazdım bile, direkt okul değiştirirdim.

Öncelikle merhaba arkadaşlar yaşım 16 lise 2'ye gidiyorum, sınıfta 4-5 arkadaşım var yakın olduğum, sınıfta 2 tane çocuk var yaşları 18 19 gibi iri yarı ve sürekli benimle uğraşıyorlar ve arkadaşlarımla dövsek arkadaşları var yani imkansız gibi acayip sinir oluyorum sürekli bana vuruyorlar dalga geçiyorlar bende bir şey yapamıyorum, bir gün artık son çarem ya döveceğim ya dövülcem, 1I 1.84 boylarında 75kilo diğeri 1.80 80 kg vardır, ne yapacağımı bilmiyorum sürekli vuruyorlar derste vuruyorlar hocalar görmezden geliyor, arkamda oturuyorlar sırtıma vuruyorlar ve sınıftaki kızlar falan onları cidden cok seviyorlar, sizce nasıl bir yol izlemeliyim: Boyum 1.80 65 kiloyum boyuma göre zayıfım, ben kötü biri değilim cidden saygılıyım kimsenin arkasından konuşmam kimseye laf atmam neden hep böyle şeyler beni buluyor? :(
Hocam burda yazılanların çoğu kavga et demek olmuş sizin anlattginiz şeyler gözümün önüne geldi şuan kavga etmek dayak yiyeceğiniz için sizi küçük düşürecek ailen ile paylaşıp (dayak yediğini değil) okulu beğenmediğini söyleyip nakil aldırmak burdaki en iyi çözümdür
Öncelikle merhaba arkadaşlar yaşım 16 lise 2'ye gidiyorum, sınıfta 4-5 arkadaşım var yakın olduğum, sınıfta 2 tane çocuk var yaşları 18 19 gibi iri yarı ve sürekli benimle uğraşıyorlar ve arkadaşlarımla dövsek arkadaşları var yani imkansız gibi acayip sinir oluyorum sürekli bana vuruyorlar dalga geçiyorlar bende bir şey yapamıyorum, bir gün artık son çarem ya döveceğim ya dövülcem, 1I 1.84 boylarında 75kilo diğeri 1.80 80 kg vardır, ne yapacağımı bilmiyorum sürekli vuruyorlar derste vuruyorlar hocalar görmezden geliyor, arkamda oturuyorlar sırtıma vuruyorlar ve sınıftaki kızlar falan onları cidden cok seviyorlar, sizce nasıl bir yol izlemeliyim: Boyum 1.80 65 kiloyum boyuma göre zayıfım, ben kötü biri değilim cidden saygılıyım kimsenin arkasından konuşmam kimseye laf atmam neden hep böyle şeyler beni buluyor? :(
Hocam malesef bütün ortamlarda böyle soytarı zorba tipler çok seviliyor nedenini bende anlamış değilim

Beni yanlış anlamayın fakat düşünün ki çocuğunuz emek verip bir okula girmiş fakat 2 tane maymun yüzünden bi' ton tantana yapıp başka yere nakil istiyorsunuz sizce ne kadar mantıklı.
Ben mantıklı buluyorum, çocuğum olsaydı dersi için psikolojisinin bozulmasına izin vermezdim. Gerçi neden bunları konuşuyoruz ki? Başka okula geçerdim ben.

Hocam burda yazılanların çoğu kavga et demek olmuş sizin anlattginiz şeyler gözümün önüne geldi şuan kavga etmek dayak yiyeceğiniz için sizi küçük düşürecek ailen ile paylaşıp (dayak yediğini değil) okulu beğenmediğini söyleyip nakil aldırmak burdaki en iyi çözümdür

Hocam malesef bütün ortamlarda böyle soytarı zorba tipler çok seviliyor nedenini bende anlamış değilim
nakil yaptırırsam diğer okullar uzak kalıyor cidden 2 kişi için nakil yaptıramam

Yeni konular

Geri
Yukarı