Lisede zorbalık görmek ve dışlanmak

Arkadaşlar merhaba liseye yeni geçtim ve neredeyse her gün zorbalık gördüm ve dışlandım. Ne yapmam gerekiyor?

Örnek: Okulun ilk haftası yanıma oturan çocuk dersteyken sürekli bana vuruyordu ve çıkan sesten dolayı sınıfın tamamı gülüyordu o gün hayatımın en utanç verici anı olmuştu (o çocuk şu an gitti ama gitmeden önce çok çektirdi bana). Sıramda otururken (ki bu çok oluyor) benim hakkımda dalga geçtiklerini duyuyorum (kiloluyum) kantinden bir şey alıp yemiyorum yiyemiyorum daha doğrusu çünkü her kantine gittiğimde birileri benimle dalga geçiyor. Teneffüslerde yaptığım tek şey oturmak oluyor. Herhangi bir arkadaşım da yok. Bir de büyük ihtimalle okul değiştireceğim bu olaylar nedeniyle.

Açığa geçebilirsiniz hem dersleriniz de o kadar iyi değilse daha kolay olur dersleriniz.

Ben olsam takmazdım ya da hocaya derdim.
Hocam artık lise çağındaki birinin hocaya söylemesi pek işe yaramaz bence. Zaten çoğu hoca takmaz. Rehberlik hocalarıda aynı şekilde. Tabii ilgili ve düzgün hocalar varsa durum değişir ama hocalarında çok yapabileceği birşey yok bence.

Ben olsam takmazdım. Ya da hocaya derdim.

Hocaya da demiştim bir keresinde çocuk sustu bir şey yapamadı ama sonra tekrar başladı.

Hocam artık lise çağındaki birinin hocaya söylemesi pek işe yaramaz bence. Zaten çoğu hoca takmaz. Rehberlik hocaları da aynı şekilde. Tabii ilgili ve düzgün hocalar varsa durum değişir ama hocalarında çok yapabileceği bir şey yok bence.

Rehber hocasına da söylemiştim (daha doğrusu abim söylemişti) her şeyi içine atma git sınıfındakilerle konuşmaya çalış falan dedi ondan sonra da şunu dedi "şimdi sana bir ders programı yazmamız gerekiyor asıl seni bunun için çağırmıştım ama bunları da konuşalım dedim" dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öyle olmuyor işte müdürle falan uğraşmayayım diye bir şey yapmıyorsum hem de belalı bir tipti bir keresinde kavgaya mı ne gidecekmiş cebinde kelebekle gidiyordu.
Hocam lisede kelebek taşıyan çoğu kişi kendine güvenmeyen insanlardır.Bıçağı çıkartasada eli titreyecek tiptir diye düşünüyorum.

Hocaya da demiştim bir keresinde çocuk sustu bir şey yapamadı ama sonra tekrar başladı.

Rehber hocasına da söylemiştim (daha doğrusu abim söylemişti) her şeyi içine atma git sınıfındakilerle konuşmaya çalış falan dedi ondan sonra da şunu dedi "şimdi sana bir ders programı yazmamız gerekiyor asıl seni bunun için çağırmıştım ama bunları da konuşalım dedim" dedi.
Tam tahmin ettiğim gibi. Ülkede meme (miim) halini almış durumda bu ders programı olayı. Ne zaman ne sebeple rehber hocasına gidilse ders programını çıkarıyorlar bir yerlerinden.

Arkadaşlar merhaba liseye yeni geçtim ve neredeyse her gün zorbalık gördüm ve dışlandım. Ne yapmam gerekiyor?

Örnek: Okulun ilk haftası yanıma oturan çocuk dersteyken sürekli bana vuruyordu ve çıkan sesten dolayı sınıfın tamamı gülüyordu o gün hayatımın en utanç verici anı olmuştu (o çocuk şu an gitti ama gitmeden önce çok çektirdi bana). Sıramda otururken (ki bu çok oluyor) benim hakkımda dalga geçtiklerini duyuyorum (kiloluyum) kantinden bir şey alıp yemiyorum yiyemiyorum daha doğrusu çünkü her kantine gittiğimde birileri benimle dalga geçiyor. Teneffüslerde yaptığım tek şey oturmak oluyor. Herhangi bir arkadaşım da yok. Bir de büyük ihtimalle okul değiştireceğim bu olaylar nedeniyle.
Aspie-quiz bu testin sonucunu at. Muhtemelen normal çıkacak ama sorun bundan mı kaynaklı olduğunu görürüm.

Geri
Yukarı