Liselerde öğle arasında dışarı çıkmak yasaklandı mı?

Okulda yemekhane ve kantin pahalı sattığı için öğrenciler bizim okulun hemen yanındaki AVM'de yemek yiyor. Bence bunu engelleyip okulda yemek yenmesini istedikleri için bizim okulda da dışarı çıkmak yasaklanacak gibi duruyor. Bir diğer sebep de öğrencilerin dışarıda sigara içmesi olabilir.

Öğle arası izini çıktığından beri bizim kantinin içi bomboş. Haliyle engel olmak için yapıyorlar.
Ya böyle şey olmaz ama. Ben kendi okulumun kantinindeki yemeklerden nefret ediyorum. Midemi yakıyor sürekli ve hiç güzel değil. 2 dakika yürüme mesafesinde mis gibi tavuk pilavcı var gidemiyorum :( Kimi zaman leş gibi olduğu için tam gün olmasına rağmen yemek hiç yiyemediğim oluyor.

Her şeyi 3-4₺ pahalıya satmaya çalışırlarsa olacağı o. Kira veriyoruz diye diye geçiştiriyorlar her seferinde. Batsınlar, umurumda değil. Millet evlerine gitmekte serbest olmalı.

Bu bahane bütün okullarda aynı sanırım 3-4 lira zamla kiranimi ödeyecen onu geçtim tostun içi boş iyide yapamıyorlar.

Dediğin şey tamamen kantini geçindirmek amaçlı. Kantinler okulla anlaşmalı kantin kazanmazsa okul da kazanamaz cepleri dolmaz. MEB'e şikayet edeceğini söyle veya ona cesaret edemezsen gerçekten şikayet et.

Yarın siniftaki birkaç kişiyle söyleme gideceğiz illa kasinacaklar yani.

Konuyu daha erken acacaktım bir türlü fırsat bulamadım. Cuma günü İstiklâl Marşı'ndan önce kaymakamlıktan gelen bilgiye göre güvenlik için öge arasında dışarı çıkmak yasaklanacakmis sadece evi yakın olup veli izni alanlar cikacakmis. Benim de evim uzak böyle bir şey olsa eğitim bakanlığı demez miydi aynı ilçede olan farklı okula giden arkadaşıma sorduğumda böyle bir şey yok dedi sınıftakilerde kantinci müdüre rüşvet vermiş yalan söylüyor diyor kaymakamlığın Twitter vb hesaplarına baktım böyle birşeyde yok direk bu okula mı söylediler ne yaptılar bence de böyle bir şeyin olması saçma geçende ceket giymeyi yasaklamıştırdı okulda su içecek musluk veya yemekhane yok o kadar kişi nerede yiyecek. Sıkıldığımızda gezemiyecek miyiz öğle arasını kaldırsınlar o zaman eve erken gidelim ödevleri yapmaya zaman kalmıyor zaten.
Bizde evi yakın olanlara izin var ve ben bu izinden yararlanıyorum. Geri kalanlara acıyorum, yaklaşık 30-40 dakika boyunca kantindeki leş yemekleri alabilmek için bekliyorlar :D.

Okulda yemekhane ve kantin pahalı sattığı için öğrenciler bizim okulun hemen yanındaki AVM'de yemek yiyor. Bence bunu engelleyip okulda yemek yenmesini istedikleri için bizim okulda da dışarı çıkmak yasaklanacak gibi duruyor. Bir diğer sebep de öğrencilerin dışarıda sigara içmesi olabilir.

Sigara için de demediler "güvenlik" sen daha bahçedeki kavgayı önleyemiyorsun. Bahane işte.

Bu bahane bütün okullarda aynı sanırım 3-4 lira zamla kiranimi ödeyecen onu geçtim tostun içi boş iyide yapamıyorlar.

Yarın siniftaki birkaç kişiyle söyleme gideceğiz illa kasinacaklar yani.
Söyleme. Anonim olarak kaymakamlığa git. Böyle bir karar var mı onu sor. Şayet yoksa kaymakamlığa ya da CİMER’e şikayet et. Kantinci rüşvet veriyor vb deme. Kanıtlayamazsan başın ağrır.

Okulların bireysel olarak bir şeyleri yasaklamaları komik oluyor saçma sapan bir kural bizim okulumuzda da yasak fakat serbest olsa bir şey değişmeyecek çünkü dağın başındayız.

Okuduğum okulda sigarayı bırak öğle arasında bıçaklanan bile oluyordu ama böyle saçmasapan bir yasak getirmediler asla. Çünkü okuldaki öğrenciler zekiydi biliyorlardı başlarına iş açabileceklerini.

Geri
Yukarı