Liselerde tek sınav yapılması

Devilcry1105

Hectopat
Bildiğiniz üzere MEB'den açıklama gelmişti 31 Aralık'a kadar yüz yüze veya uzaktan sınav olmayacak diye ancak bazı okullar bu açıklama yapılmadan önce sınava girdiler. Bazı okullarda girmediler ve 31 Aralık'tan sonra 2 hafta sonra yarıyıl tatili başlıyor. Yani kısacası o 2 haftalık sürede sınava girmeyen okullar her dersten 2 tane sınava giremezler herhalde. Bu yüzden sınava girmeyenler o 2 haftalık sürede 1 sınava girecek ve sınava girmiş olanların sınavı da kabul edilerek dönem tek sınavla bitirilir, değil mi? Başka fikri olan var mı acaba? Bu konuyu gerçekten çok merak ediyorum, yanlış mı düşünüyorum acaba? Eğer yanlış düşünüyorsam veya farklı bir fikriniz varsa lütfen söyleyin.

BEYİN GELİŞİMİ HAKKINDA BİLİNMESİ

Sadece 1 sınava gireriz diye tahmin ediyorum. Bu sınav da sadece ellerinde bir sınav notu olsun diye hani. Bu sayede 2. dönem, istedikleri zaman uzaktan eğitime dönüp; 1. dönemin sınavlarını geçerli kılarak, tekrar sınav yapmaya gerek kalmayacak.

Bence amaçları en başından beri açıp, birkaç hafta sonra kapatmaktı. Böyle de oldu.

Sınava girenler girdiğiyle kalmadı düşünceme göre. Çünkü yapılan sınavları iptal edecekler. Böylece adaleti sağlamış olacaklar. Ha, sınavları yapmak zorunlu veya öğrencileri sınamak lâzım diyecek olursanız da;

şu anda olağan dışı bir süreçteyiz. Zaten şu güne kadar sınadılar da ne oldu?

Yeni konular

Geri
Yukarı