Liseye geçmekten çekiniyorum

Skyfalton

Decapat
Daha fazla  
Evet başlıktaki gibi neden çekiniyorum çünkü arkadaşlarım aynı liseyi düşünmüyor açıkçası korkuyorum arkadaşsız kalırım diye. Sizce korkmalı mıyım?

Liseye geçtiğinde ortaokulun ne kadar rezalet bir yer olduğunu anlayacaksın.

Yoo kime göre neye göre ortaokul bana göre her türlü liseden daha iyi gelecek kaygısı yok dersler ağır değil özgürsün tamamen baskı yok liseye geçince artık bir şeyler yapman gerektiğinin bilincine varıyorsun gelecek kaygısı başlıyor stres basıyor kötü oluyorsun halbuki ortaokulda hiç böyle şeyler yaşanmıyor.

Evet başlıktaki gibi neden çekiniyorum çünkü arkadaşlarım aynı liseyi düşünmüyor açıkçası korkuyorum arkadaşsız kalırım diye. Sizce korkmalı mıyım?
Daha çok ergen tip göreceksin, buna hazırlan. Ama arkadaş bulursun merak etme. Biraz da sohbet eden kişilerin arasına girip sohbetlere katıl. Ayrıca çok fazla tütün ürünleri kullanan olacaktır, sakın bulaşma!

Arkadaşsız kalmazsın merak etme komiksen itici değilsen her türlü bir arkadaş grubuna giriyorsun şu an okuduğum lisede ortaokuldan hiç arkadaşım yok ama bir sürü arkadaşım var.

Yani arkadaşsız kalmak zor. Bence sana iyi geleceğini düşündüğün ortamlara ayak uydur gerisi gelir zaten.

Ergen tip derken zorba mı?
Yok, daha çok gereksiz işlere girişen mesela kuzenimin lisesinde adamlar birbirlerine yangın tüpünü alıp sıkıyorlarmış, bu tarz tiplere bulaşmanı da önermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı