Cambly görüntülü görüşmeden çekiniyorum

GT 145

Decapat
Cambly'e üye oldum. Birebir derse hiç girmedim ve girmekten de çok utanıyorum. Konuşamazsam, takılıp kalırsam diye. Nasıl aşabilirim bunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cambly'e üye oldum. Birebir derse hiç girmedim ve girmekten de çok utanıyorum. Konuşamazsam, takılıp kalırsam diye. Nasıl aşabilirim bunu?
Cambly zaten takılıp kalmanı zamanla gidermen için oluşturulan bir eğitim uygulaması değil mi?

Olay bu aslında. İlk deneyiminiz olacak diye tahmin ediyorum. Çekinmeniz gayet normal, kendinizi buna kafa yorarak yıpratmanıza gerek yok. Karşınızdaki zaten bunu anlayışla karşılayacaktır. İlk 2-3 ders evet biraz heyecanlanabilirsiniz, terleyebilirsiniz. Bunlar normaldir ve normal karşılanabilecek şeyler. Daha sonra alışmaya başlayınca diyeceksiniz ki korkacak hiçbir şey yokmuş. Zaten karşınızdaki size öğretmek için 1V1 dersler veriyor. Sizin heyecanlı olup olmamanız umurunda bile olmayacaktır. Heyecanlanırsanız da anlayışla karşılayacaktır merak etmeyiniz.

Önce nerelisin diye sor. Sonra havadan sudan konuş. Havayı sor ciddiyim. Sonra yemeklerden konuş, gittiğin yerlerden konuş, karşındaki zaten deneyimli olduğu için konuşmada takılırsan yönlendirir. Önemli olan ilk derse girmen.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı