Liseye geçmekten çekiniyorum

Yok, daha çok gereksiz işlere girişen mesela kuzenimin lisesinde adamlar birbirlerine yangın tüpünü alıp sıkıyorlarmış, bu tarz tiplere bulaşmanı da önermem.
Zaten tahmin ediyorum o tiplerin artacağını ve buna hiç hazır değilim 4 sene çekmem çok zor 1 sene zorbalık yaşamıştım 7. Sınıfta ve okuldan kaciyordum her gün bu durumu bastırmak için

Kalmazsın emin ol.
Benim derdim gittiğim ilk gün tanışmak kaynaşmak çünkü 1 ay kendi kendime takılıp sonra arkadaş edinmek istemiyorum

Zaten tahmin ediyorum o tiplerin artacağını ve buna hiç hazır değilim 4 sene çekmem çok zor 1 sene zorbalık yaşamıştım 7. sınıfta ve okuldan kaciyordum her gün bu durumu bastırmak için.

Benim derdim gittiğim ilk gün tanışmak kaynaşmak çünkü 1 ay kendi kendime takılıp sonra arkadaş edinmek istemiyorum.

Taktik verim en ön sıraya veya bi arkasına geç ortalarda ol.
Elbet bir arkadaş gurubuna takılırsın kaynaşırsın.

Zorbaların beni darlayacağını düşünüyorum doğru mudur?

Öğretmenler ne güne duruyor? Bir şey olursa öğretmenlerine ve ailene söyle işi ciddileştirmeye çalış ki eğer olursa (zorbalanırsan) zorbaların bundan korkacaklarını düşünüyorum. Ve neden zorbaların olacağını düşünüyorsun ki?

Öğretmenler ne güne duruyor? Bir şey olursa öğretmenlerine ve ailene söyle işi ciddileştirmeye çalış ki eğer olursa (zorbalanırsan) zorbaların bundan korkacaklarını düşünüyorum. Ve neden zorbaların olacağını düşünüyorsun ki?
7.sınıfta neler yaşadım bir Allah birde ben bilirim

İçine kapanık yaşarsan 4 sene cehennemi, milletle ve dogru insanlarla kaynaşırsan da 4 sene cenneti yaşarsın. Zorbalardan falan pek de korkmana gerek yok tavrını göstermeyi unutma yeter ki. Kendini ezdirme yani sana bulaşmazlar.

Yoo kime göre neye göre ortaokul bana göre her türlü liseden daha iyi gelecek kaygısı yok dersler ağır değil özgürsün tamamen baskı yok liseye geçince artık bir şeyler yapman gerektiğinin bilincine varıyorsun gelecek kaygısı başlıyor stres basıyor kötü oluyorsun halbuki ortaokulda hiç böyle şeyler yaşanmıyor.
Arkadaş bulma konusunda dedim.

Evet başlıktaki gibi neden çekiniyorum çünkü arkadaşlarım aynı liseyi düşünmüyor açıkçası korkuyorum arkadaşsız kalırım diye. Sizce korkmalı mıyım?

Lise, olgunlaşma ortamıdır. Korkulacak bir şey yok. Ortaokuldayken hocalar çok salıyordu öğrencileri. Ama şimdi öyle değil. Arkadaşsız da kalmazsın merak etme.

Yeni konular

Geri
Yukarı