Liseyi açığa almak mantıklı mı?

Swenzy1

Decapat
Daha fazla  
Meslek lisesinde okuyorum ve şu an 11.sınıfım gelecek sene açığa geçip dershaneye gitmek istiyorum üniversite için yani son senemi açıktan okursam ne gibi sorunlar olur veya sorun olur mu?

3 yıldır okuyorum bir meslek öğrenemedim bilişim de üniversite istiyorum.

Hocam bende bilişim okudum üzerine siz bir şey koymazsanız 2/4 sene üniversite de okusanız bir şey değişmeyecek lisedede aynı şekilde kendinizi alanınızda geliştirseydiniz 3 sene boyunca(10. sınıftan buyana) şu an para kazanacak duruma gelirdiniz.

Hocam bende bilişim okudum üzerine siz bir şey koymazsanız 2/4 sene üniversite de okusanız bir şey değişmeyecek lisedede aynı şekilde kendinizi alanınızda geliştirseydiniz 3 sene boyunca(10. sınıftan buyana) şu an para kazanacak duruma gelirdiniz.

Üniversiteyi bilişim üzerine istemiyorum zaten meslek lisesi yanlış bir tercih sonucu geldi mecburdum gitmeye sorum bu değildi de her neyse.

Üniversiteyi bilişim üzerine istemiyorum zaten meslek lisesi yanlış bir tercih sonucu geldi mecburdum gitmeye sorum bu değildi de her neyse.

Hedefiniz yüksekse açığa alın hocam basit dersleri gördüğünüzde özellikle sayısal alanda rakiplerinizden çok geride olacaksınız ama 200 300 bin gibi daha kolay sıralamalar istiyorsanız bence devam edin 12. sınıfta staja gidin elinizde üniversitede harcayacak paranızda olmuş olur. Hem de dükkan açma belgeniz olur.

Geri
Yukarı