Liseyi açıktan okumak mantıklı mı?

fetihh16

Femtopat
10.sınıfa geçtim ama çok mutsuzum. Okuldan öğrendiğim hiçbir şey yok sabah 7'de kalkıp akşama kadar sfır bilgiyle eve geliyorum. Zaten okulun ortamını da çok sevmiyorum. Kısacası okuldan öğrendiğim hiçbir şey yok ve mutsuzum 10.sınıfı muhtemelen okuyacağım ama 11.sınıfta açığa geçmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İstisnai durumlar dışında açığa geçemiyorsunuz artık.

Yönetmelik ile millî sporcular, kaynaştırma öğrencileri, koruma kanunu kapsamındaki öğrenciler, şehit ve gazi çocukları, Bakanlıkça mazereti uygun görülenler ile yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre örgün ortaöğretim kurumlarında okuma hakkını kaybeden öğrenciler gibi istisnalar dışında açık liseye nakil ve geçişler yapılamayacak.

Son düzenleme:
10.sınıfa geçtim ama çok mutsuzum. Okuldan öğrendiğim hiçbir şey yok sabah 7'de kalkıp akşama kadar sfır bilgiyle eve geliyorum. Zaten okulun ortamını da çok sevmiyorum. Kısacası okuldan öğrendiğim hiçbir şey yok ve mutsuzum 10.sınıfı muhtemelen okuyacağım ama 11.sınıfta açığa geçmeli miyim?
Geçmek güzel olur. Ancak bu durumda evde tek başına çalışmak zorundasın. Kütüphane falan iyi olur ancak o disiplini sağlamak zor olabilir.

Dershaneye gidersen o ayrı bir konu.

Okumak istiyor musunuz? Yoksa bir işte çalışmak mı istiyorsunuz?

Hiçbir eğitimi açıktan almak mantıklı değildir. Zihniniz öğrenmeye ve öğretmeye açık değilse bana göre yaşamanızın bir anlamı yok.
Sorun burada zaten, okulda eğitim verilmiyor. Ya da okuduğu lise çok iyi bir yüzdelikle alan bir lise değilse, YKS ye girdiği zaman okulda öğrendiği hiç bir şey karşısına çıkmıyor.

Sorun burada zaten, okulda eğitim verilmiyor. Ya da okuduğu lise çok iyi bir yüzdelikle alan bir lise değilse, YKS'ye girdiği zaman okulda öğrendiği hiçbir şey karşısına çıkmıyor.

Hayır çevremden çok insan okudu bende dahil 330 - 340 puan aralıklarıyla alan liselerin çoğu tam yeterli olmasa da katkı sağlıyor ve okumanızın tek amacı sınavda çıkacak sorularsa okumayın zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı