Liseyi açıktan okumak mantıklı mı?

fyodors

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, ben 10. sınıfım ve son zamanlarda okul gerçekten anlamsız gelmeye başladı gereksiz şeyleri öğreniyormuşum gibi geliyor, sürekli performans ödevleri, sınav stresi, 1 haftada 7 sınava giriyorum çok fazla bunalttı beni sizce açığa aldırmak ne kadar mantıklı olur?
Açığa aldırırsam 3-4 saat çalışmayı kalanda da ders çalışmayı düşünüyorum ya da sadece dinlenirim ve çalışırım evde boş saatlerde siz ne düşünüyorsunuz?

Gerçekten çalışacaksanız veyahut kendinizi geliştirmeye adayacaksanız en doğrusu açıktan okumak olur. Ancak tembellik, kaytarma gibi sıkça yaptığınız şeyler varsa asla böyle bir şey yapmayın. Boş gezenin boş kalfası olursunuz.

11 sınıfta bende açığa geçmeyi düşünüyorum okula gitmek saçma ve boşa vakit kaybı. Size şunu söyleyim ben kendime güveniyorum evde kendi imkanlarımla ders çalışabilirim diyosanız açığa geçebilirsiniz.

Saçmalık bence. Kimse o kadar disiplinli olamaz. Olsa bile nereye kadar. Sen 9 ay boyunca günde 8 saat çalışırım ben diyorsan tamam geç. Ama dağılırsan çok ciddi sorunlara yol açar. Bu sefer YKS duman olur.

Saçmalık bence. Kimse o kadar disiplinli olamaz. Olsa bile nereye kadar. Sen 9 ay boyunca günde 8 saat çalışırım ben diyorsan tamam geç. Ama dağılırsan çok ciddi sorunlara yol açar. Bu sefer YKS duman olur.

Okula gidiyorlarda ne öğretiyorlar? Okula gidenlerin çoğu kısmı zaten ders dinlemek için değil aileden kurtulmak için gidiyordur. Bu arkadaş ha açık liseye gitmiş tüm gün yatmış ha okula gitmiş ne fark edecek? Zaten okulda ne öğreniyor sanki?

Hocam okulda da aynı oluyor istesem de dinleyemiyorum sınıf yüzünden,ki okulun kendisi böyle bir yer ayrıca gereksiz bilgiler öğretiyorlar evde sadece gereken bilgileri öğrenmek daha mantıklı geldi tabi 8 saat konusunda çok da emin değilim kendimden daha düşünme aşamasındayım.
Gerçekten çalışacaksanız veyahut kendinizi geliştirmeye adayacaksanız en doğrusu açıktan okumak olur. Ancak tembellik, kaytarma gibi sıkça yaptığınız şeyler varsa asla böyle bir şey yapmayın. Boş gezenin boş kalfası olursunuz.
Hocam peki açık öğretim ile normal lise diploması ne fark olur arada?
11 sınıfta bende açığa geçmeyi düşünüyorum okula gitmek saçma ve boşa vakit kaybı. Size şunu söyleyim ben kendime güveniyorum evde kendi imkanlarımla ders çalışabilirim diyosanız açığa geçebilirsiniz.
Bölüm olarak dil seçtim sizce ne yapmamı tercih edersiniz,dilim gayet iyi seviyede çoğu şeyi anlıyorum okulda dil odaklı dersler kolay geliyor.
Okulda bitirip üniversiteye gitmek ile açık öğretimle bitirmek arasında ne kadar fark olur?
11. Sınıftan sonra sadece dile ağırlık vermeyi düşünüyorum.
Bölüm olarak dil seçtim sizce ne yapmamı tercih edersiniz,dilim gayet iyi seviyede çoğu şeyi anlıyorum okulda dil odaklı dersler kolay geliyor.
Okulda bitirip üniversiteye gitmek ile açık öğretimle bitirmek arasında ne kadar fark olur?
11. Sınıftan sonra sadece dile ağırlık vermeyi düşünüyorum.

Okula gidiyorlarda ne öğretiyorlar? Okula gidenlerin çoğu kısmı zaten ders dinlemek için değil aileden kurtulmak için gidiyordur. Bu arkadaş ha açık liseye gitmiş tüm gün yatmış ha okula gitmiş ne fark edecek? Zaten okulda ne öğreniyor sanki?
Belli oldu uzaktan eğitimde okulda neyin olduğu. Herkes zırladı yok uzaktan hiçbir şey anlamıyoruz yok öyle yok böyle. Herkes yattı zaten uzaktan da olunca. Düzgün çalışan adam sayılıdır uzaktan eğitimde onlarla da çalışmayanlar arasındaki fark uçurum zaten. Sosyal iletişimin olmadığı yerde eğitimin olacağını düşünmüyorum. Benim zamanımda böyle şeyler yoktu. Olsa bile ben geçmezdim.

Belli oldu uzaktan eğitimde okulda neyin olduğu. Herkes zırladı yok uzaktan hiçbir şey anlamıyoruz yok öyle yok böyle. Herkes yattı zaten uzaktan da olunca. Düzgün çalışan adam sayılıdır uzaktan eğitimde onlarla da çalışmayanlar arasındaki fark uçurum zaten. Sosyal iletişimin olmadığı yerde eğitimin olacağını düşünmüyorum. Benim zamanımda böyle şeyler yoktu. Olsa bile ben geçmezdim.
Ben de bu şekilde düşünüyorum. Bireyin ciddi bir hedefi yoksa açığa geçmemeli. Ben 12. sınıfım ve benden büyük nesilden birkaç tanıdığım var açığa geçen. O zamanlarda açığa geçilme sebebi okulda soru çözemedikleri içindi. Açığa geçenler haftada binlerce soru çözüp 1k sıralama yapıyorlardı. Böyle birisiyse neden olmasın yani. Ben olaya daha çok duygusal yaklaşıyorum ve açığa geçmiyorum. Sonuçta lise dönemi bir daha geri gelmeyecek. O sıraları ileride özleyeceğim.
Hocam peki açık öğretim ile normal lise diploması ne fark olur arada?
Kariyer ve üniversite bakımından soruyorsan herhangi bir farkı olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı