Live ATC - Pilot Konuşmalarını Dinlemek

Ben girdiğimde ses gelmiyor. Aslında bu yazıya da onun cevabını belki bulurum diye gelmiştim. Bilgisi olan var mı?
Bazı limanlar izin vermiyor doğru. Bir de artık eskisi kadar aktif değil uçuşlar. O yüzden ya biraz bekleyin ya da başka aktif bir havaalanını deneyin. Bir de yani kuleyle öyle her dakika konuşulmuyor. Bu yüzden uçuşlar azaldığı için konuşmalar da baya azaldı.

@painkiller İnternet tarayıcısı ile telsiz konuşmalarını dinliyorum.Konuşmaları SDR cihazı ile dinlemek için nasıl bir yol izlemem gerekli.Amatör telsiz belgem ve SDR cihazım var.

Çagrı kodum:TA2EML

Genel olarak ıcao kodu nedir onu merak ettim, ayrıca ilk mesajınızda Google'a XXX ıcao code yazmışsınız XXX yazan yere ne yazılmalı onu anlayamadım.

ICAO kodu 4 haneli bir koddur. Havalimanlarının ismi yerine geçer. Örneğin İstanbul Havalimanı LTFM olarak kodlanır. Sabiha Gökçen Havalimanı LTFJ olarak kodlanır. Aradığın havalimanı olursa Google'a mesela "İstanbul Airport ICAO code" şeklinde yazarsan sana böyle bir kod gösterir ve kullanabilirsin.

Geri
Yukarı