LiveKernelEvent ve VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR hatası

Creaters

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 4-5 ay önce 6600 XT ve i5 11400F'li bir hazır sistem aldım. Monitör almamıştım. Eski monitörümle bir süre idare edip yeni monitör alacaktım. Eski sistemimi monitörün VGA girişine bağlıyordum fakat 6600 XT'de VGA girişi olmadığı için HDMI girişi ile bağlantı kurdum. İlk günden beri monitör gün içerisinde gerek oyun oynarken gerekse internette gezinirken ekran siyah oluyor ve 2 saniye içerisinde otomatik olarak açılıyordu. 4-5 saatlik kullanımda en az 4-5 kez bu problem oluyordu. Dedim ki belki problem HDMI kablosundandır, belki monitörün HDMI girişindendir, belki monitör eski olduğu için sistemi kaldırmıyordur vs.

2 gün önce LG 24GN600-B marka monitör aldım. Dün renk ayarı vs. derken AMD Radeon ayarlarıyla falan çok oynadım ve LoL adlı oyunda ilk kez WattMan hatası aldım. Monitör siyah oldu ve 5-10 saniye sonra bilgisayar kendi kendine reset attı. Bugün ise 2 kez monitör siyah oldu ama eski monitörümdeki gibi otomatik açılmadı. Monitörün gücünü kapatıp tekrar açtığımda görüntü geliyor. Yani sorun HDMI bağlantısı/kablosundan ya da eski monitörden değilmiş. Bugünkü ekran kararmasının WattMan ile ilgisi olduğunu zannetmiyorum çünkü dediğim gibi dün Radeon ayarlarıyla çok oynadım, o problem ondandır muhtemelen.

Baya bir araştırma yaptım. Windows'un "Bakım" ekranından problemin ayrıntılarını gördüm. Dump dosyasını sizinle paylaşıyorum. Problem donanımsal mıdır yazılımsal mı? Ona göre garantiye göndereceğim. Ama bu Dump dosyasında problem nedir yazar mı hiçbir fikrim yok.

Dump dosyası: 072022-5390-01.dmp

Kod:
Sorun imzası
Sorun Olay Adı:    LiveKernelEvent
Kod:    141
Parametre 1:    ffff820efef0b460
Parametre 2:    fffff80145ea3580
Parametre 3:    0
Parametre 4:    1fcc
İşletim sistemi sürümü:    10_0_19043
Hizmet Paketi:    0_0
Ürün:    256_1
OS Sürümü:    10.0.19043.2.0.0.256.48
Yerel Kimlik:    1055

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin adınıza sevindim bende formattan sonra gözlemleyeceğim bakalım.
Hocam bence (benim) problem formattan ziyade disklerle alakalı. Çünkü 4 kez falan format atmama rağmen problem çözülmemişti. Önceliğiniz benim dediklerim olsun. Anlamadığınız bir nokta olduysa görüntülü vs. yapar bakarız birlikte.

@kino hocam uzun zaman sonra gene bir siyah ekran :/ fakat bu sefer bir uyarı çıktı ekranda;

WhatsApp Image 2022-08-12 at 00.53.17.jpeg

Ayrıca olay görüntüleyicisinde Display 4101 olay kimlikli bir uyarı var. Açıklamasında ise;

amdwddmg görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu.

bu yazıyor.

Son düzenleme:
Hocam bence (benim) problem formattan ziyade disklerle alakalı. Çünkü 4 kez falan format atmama rağmen problem çözülmemişti. Önceliğiniz benim dediklerim olsun. Anlamadığınız bir nokta olduysa görüntülü vs. yapar bakarız birlikte.

@kino hocam uzun zaman sonra gene bir siyah ekran :/ fakat bu sefer bir uyarı çıktı ekranda;

Eki Görüntüle 1482782

Ayrıca olay görüntüleyicisinde Display 4101 olay kimlikli bir uyarı var. Açıklamasında ise;

amdwddmg görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu.

bu yazıyor.
Hocam bugün oyun oynarken oyunum dondu monitörü kapatıp açtığımda siyah ekranda kaldı ve bilgisayarı restartlayınca sorun çözüldü sanırım aynı sorun :/

Geri
Yukarı