Localhostta asp çalıştırma

Unavailableuser

Megapat
Makaleler
2
Merhaba.
Arkadaştan asp bir script aldım, açıkçası hiç bilmiyorum aspyi. Phpde çalıştırmak için Xampp kuruyorduk bunda Windows'un kendi IIS'i varmış çok uğraştım olmadı program önerir misiniz ya da detaylı anlatım?
8.1 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Denetim Masası > Program Ve Özellikleri > Yüklü Güncelleştirmeleri Görüntüle > Windows Özelliklerini Aç Veya Kapat" önüne gelen pencereden "Internet Information Services" tıklayarak açıyorsun.

SQL dosyasını nereye atacağız diye sordum. Onu yaptım dosyaları da attım ama veritabanı nerede?

wwwroot'un içine sen açıyorsun diye biliyorum ben. Ama pek fazla bilgim yok.

SQL dosyalarını yani .mdf uzantılı dosyaları attach komutuyla import edebilirsin. Bu dosyalar veritabanı olduğundan sürükle bırak şeklinde taşımayla çalışmazlar. Tabi SQL sürümün ne olduğuda önemli.

Biraz araştırma yaparsan kurulumun ne kadar kolay olduğunu anlayacaksın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum arkadaşların yukarda belirttiği gibi ISS kur sonra C:/Program Files/inetpub/wwwroot klasörü içerisine script'ini at. Microsoft Sql Server yükle versiyon farketmez. Senin sql dediğin yani database onuda Sql Server Sol menüden Database kısmına sağ tıkla restore Database diyerek .mdf uzantılı databaseni seçtikten sonra import et. Olay bundan ibaret:like:

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı