Logaritma için hangi konular bilinmeli?

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba Sosyal. Bu konuyu yeni görüyoruz. Uzaktan eğitim ile pek verim alamıyorum. Biraz konu eksiğim var diye düşünüyorum. Henüz sorulara geçmedim. Bu konuyu daha iyi yapmak için hangi konuları bilmemiz lazım? Fonksiyon, parabol, eşitsizlik, üslü/köklü sayılar konularına hakimim. Bu arada, bu konuya nasıl çalışmam lazım?

Yarından itibaren sorulara geçeceğim. Bana bu konuda rehberlik yaparsanız sevinirim. İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Logaritmanın grafik kısmı için fonksiyon grafiklerini bilmen gerek, logaritma içinde eşitsizlik soruyorlar o yüzden eşitsizlikleri de bilmen gerek aynı şekilde üslü ve köklüyü de bilmelisin, aslında logaritma içinde parabol bile soruyorlar yani hepsini bilsen iyi olur ama logaritma için üslü konusunu bilerekte çoğu soruyu yaparsın.

İlk olarak fonksiyon konusunu hiç bitirmediysen AYT matematik başlamanı önermem. Ama altyapın varsa 11. sınıftaki fonksiyonlarda uygulamalar ve eşitsizlik sistemlerine göz gezdirip, üslü ve köklü sayıları iyice anlarsan sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum.

Başka bir konuya gerek yok mu peki? Grafikler falan da var.
Her şeyi konuya bölmeyin. Grafikler her yerde var. Öğrendiğiniz konunun grafiğini de öğrenmelisiniz.
Yok, bence öyle değil diyorsanız fonkisyonlar konusunu bilmeniz gerekiyor o zaman. İşe bak, logaritma da bir fonkisyon.

Merhaba Sosyal. Bu konuyu yeni görüyoruz. Uzaktan eğitim ile pek verim alamıyorum. Biraz konu eksiğim var diye düşünüyorum. Henüz sorulara geçmedim. Bu konuyu daha iyi yapmak için hangi konuları bilmemiz lazım? Fonksiyon, parabol, eşitsizlik, üslü/köklü sayılar konularına hakimim. Bu arada, bu konuya nasıl çalışmam lazım?

Yarından itibaren sorulara geçeceğim. Bana bu konuda rehberlik yaparsanız sevinirim. İyi Sosyaller.
Ayt ye yeni başlıyorsan Fonksiyonların neyi var neyi yok herşeyini bil grafiklerini bil yani günlerce deli gibi fonk çalış çünkü ondan sonra işleceğin tüm konular özel tanımlı fonk aslında fonkları bilmek o kadar çok işene yarar ki

Fonksiyonlara hakimim şu anlık. Dershane ile üstünden geçeceğiz. Polinomlar bitti. Çarpanlara ayırma işliyoruz. Sonra fonksiyon gelecek.

Fonksiyonlara geçince Apotemi çözmeyi düşünüyorum. Sizce çözülür mü? Logaritma için de Acil fasikülünü düşünüyorum.

Geri
Yukarı