Logitech G PRO X superlight double Click sorunu devam ediyor mu?

Yapabilirsen neden olmasın. Aşırı kaygan kullanıma alışkın değilsin demek ki. Alışırsan uzun oyun sürelerinde daha az yorulursun. Ama hakimiyette zorluk yaşıyorsan ince kasların o kadar hakimiyet yapamıyor da olabilir. Yaptığın işler ve hayat tarzın belirli kas gruplarını geliştirirken belirli kas grupları o kadar da gelişmez haliyle.
Bu arada aynı padi kullanıyoruz.
Aklıma geldi aşırı kayganlık eğer fare ağır kalırsa sorun olabilir. Hızlandırırken iyi ama yavaşlayıp durma gibi hareketlerde seni zorlayabilir.

Razer gigantus V2 kullanıyordum daha önce ve 1 seneyi doldurmuştu. Son zamanlarda hiç dönmemeye başkadı mouse tıkanıyordu bayağı. Ben de bu mouse pad e geçtim 1 ay oldu kullanalı ama bu da tıkanmaya başladı hafiften. Daha önce Wraith skatez almıştım duruyordu kenarda onu takayım dedim ama daha çok berbat ettim sanırım. 1 hafta daha böyle kullanacağım eğer alışamazsam eski skatezlerimi takarım bir zarar vermedim çıkarırken.

Uzun saatler FPS oyunu oynuyorum belki de sürtünmeden dolayı tıkanıyor olabilir.

Razer gigantus V2 kullanıyordum daha önce ve 1 seneyi doldurmuştu. Son zamanlarda hiç dönmemeye başkadı mouse tıkanıyordu bayağı. Ben de bu mouse pad e geçtim 1 ay oldu kullanalı ama bu da tıkanmaya başladı hafiften. Daha önce Wraith skatez almıştım duruyordu kenarda onu takayım dedim ama daha çok berbat ettim sanırım. 1 hafta daha böyle kullanacağım eğer alışamazsam eski skatezlerimi takarım bir zarar vermedim çıkarırken.

Uzun saatler FPS oyunu oynuyorum belki de sürtünmeden dolayı tıkanıyor olabilir.
Yanlış hatırlamıyorsam Gigantus V2 sert bir pad. Kaliteli skatezi olan farelere eziyet olur. Skatez dayanmaz.

Yanlış hatırlamıyorsam gigantus V2 sert bir pad. Kaliteli skatezi olan farelere eziyet olur. Skatez dayanmaz.

Eski skatezleri taktım ama yerine tam oturmadılar sanırım toz varmış gibi ses cıkarıyor düzgün kaymıyor ki zaten düzgün yapışmadı. Logitech destekle iletişime geçtim ve yeni skatez gönderecekler adresime ama yurt dışından gelecek. Umarım uzun sürmez.

Omron 20M switchler eninde sonunda çift tıklama yapıyor. Ama yapana kadar kullanırsın yapınca da ya garantiye garantisi yoksa custom yaparsın:) custom yapan yerler var şuan Türkiye'de. Ben öyle yaptırdım kendi Superlight'ımı. Huano white dot switchler, Huano encoder ve özel tasarım boyama. Çin'den de Tiger ICE Skatez aldım kendime özel çift tıklama sorunu da olmayan Superlight'ım olmuş oldu. Memnunum.

Dosya Ekleri

• IMG_20221010_124351.jpg
    IMG_20221010_124351.jpg
    75,6 KB · Görüntüleme: 86
Olmama ihtimali yok diyemez kimse. Çünkü mekanik Switch kullanıyor ve bu Switch'ler zamanla temas noktalarından oksitleniyor. 1-2 sene içinde olmasa bile 3-4 sene içinde yüksek ihtimalle çift tıklamaya başlayacaktır.

Çift tıklarsa AliExpress'ten hazır Switch lehimlenmiş boardlardan alıp değiştirebilirsiniz.

Benim Superlight faremin de orta tuş tıklaması bozulmuştu ve bu şekilde çözdüm, en ufak sıkıntısı yok.

Yüksek ihtimalle en az 2 sene götürür, kronik sorunlu 50M Omron China Switch'leri kullanmıyorlar artık.

Hocam merhaba konunun üzerinden bayağı bir geçmiş ama bir sorum vardı. Bende Switch satın almayı düşünüyorum double Click sorunu var fakat lehim makinem olmadığı için vazgeçtim AliExpress'ten aldığım lehimli Click'i hiçbir apart olmadan rahatça takabiliyor muyuz?

Geri
Yukarı